מובטל" דרושים, הצעות עבודה והזדמנויות לתעסוקה ולפיתוח קריירה"

search-iconמצא עבודה

מדוע חיפוש עבודה ברשתות חברתיות כל כך פופולרי

חיפוש עבודה לבש ופשט צורות לאורך השנים. בעבר הרחוק, כדי למצוא עבודה היה צריך למצוא בעל מקצוע שיסכים לקבל את מחפש העבודה בתור חניך או שוליה, או להצטרף לגילדה מקצועית סגורה, מעמד שלעיתים נקנה בעבור כסף רב. בהמשך, עם התפתחות הדפוס ואמצעי התקשורת ההמוניים, האמצעי המוביל לחיפוש ומציאות עבודה היה לוח דרושים מודפס, בעיתונות היומית.

למרות שכיום, לוח דרושים בצורתו המקוונת, באתרי אינטרנט ייעודיים, עדיין רלוונטי מאוד, יש דרך מרכזית שהופכת ליותר ויותר משמעותית. אנו מדברים על הרשתות החברתיות, כמובן, רשתות שהפכו מזירה חברתית לשעות הפנאי לזירה משמעותית מאוד מבחינת ניהול קרירה ותעסוקה. מסתבר שרשתות חברתיות, ובהחלט לא רק פייסבוק הידועה, מסייעות למחפשי העבודה, לארגונים שונים, לעצמאים ולאנשי משאבי אנוש ומגייסים מקצועיים, לטוות קשרים, למצוא עבודה ולמצוא עובדים.

לוח דרושים והמהפך הדיגיטלי
לפני שנרחיב יותר על עולם הרשתות החברתיות השונות בישראל ועל הקשר בין הפופולריות שלהן לבין חיפוש עבודה בעידן הדיגיטלי, לא נתעלם מהשינוי העצום שעבר על האמצעי הוותיק של חיפוש עבודה הלא הוא "לוח דרושים" הוותיק והטוב.

במשך שנים רבות שימש הלוח בצורתו המודפסת בתור הדרך המרכזית למציאת עבודה חדשה. בזכות אמצעי זה, שהגיעה לתפוצה נרחבת שלא היה כדוגמתה, הציעו מעסיקים בכל מקום בעולם משרות מסוגים שונים.
סטודנט לעריכת דין חיפש מקום להתמחות? לוח דרושים היה המקום הראשון שאליו פנה.
טכנאי, הנדסאי או מהנדס חיפשו מקום טוב לעבוד בו? גם הם פנו לעיתון וללוח המודפס.
מנהלת חשבונות מדופלמת, שף מנוסה, קצין משוחרר מצבא קבע ורבים אחרים חיפשו את המשרה הבאה שלהם? גם הם לא יכלו לוותר על סריקת מודעות, סינון, ובחירה במשרות המתאימות ביותר.
גם מנהלים ובכירים עשו לא מעט שימוש באותם לוחות ותיקים וטובים.
עם התפתחות הטכנולוגיה, פריצת האינטרנט לחיינו ומאוחר יותר, השיפור הניכר במהירות הגלישה ובעיצוב האתרים, החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם הפיתוחים החדשים של הלוחות הוותיקים. כך בא לעולם לוח דרושים מקוון ודיגיטלי.

לוח זה מהווה פיתוח של הלוח הוותיק ויש בו כמה שיפורים משמעותיים, אך בבסיסו מדובר באותה גברת בשינוי אדרת. מצד אחד – המעסיקים מפרסמים מודעות דרושים עם תיאור משרה ודרישות לכל תפקיד ותפקיד. מצד שני – מחפשי העבודה צריכים לאתר את המשרות המעניינות אותם, ולפנות אל המעסיק. בשלב זה של התפתחות הטכנולוגיה הגיעה גם ההתפתחות החדשה ביותר בתחום של חיפוש העבודה – הרשתות החברתיות.

לא רק פייסבוק
השימוש ברשתות החברתיות נראה היה בתחילתו כעיסוק לצעירים בלבד, כדרך להעברת מסרים מידיים, תמונות, חוויות, רכילות. גישה זו, שהייתה נכונה בתחילה, השתנתה תוך כדי הבשלת הרעיון של הרשתות החברתיות ככאלה שיכולות למלא פונקציות מעשיות, בעולם האמיתי. לצד הפיכת הרשתות לפלטפורמה שיווקית ופרסומית, הפכו הללו גם לכלי בעל עוצמה מדהימה ממש למציאת עבודה ולטוויית קשים עסקיים.
למי שטרם הפנים את הסיבות לפופולאריות של הרשתות החברתיות בתחום חיפוש העבודה, כחלופה של ממש לאותו לוח דרושים ישן טוב, נספר שאחוזי החדירה של הרשתות למשקי הבית בישראל גדול מאוד ונמצא עדיין בעליה. בהחלט לא מדובר רק בפייסבוק שכן ישנן חלופות לא מעטות כגון – טוויטר, מייספייס, מקושרים ואחרים. בתחום חיפוש העבודה ויצירת קשרים עם מעסיקים וארגונים תפסה רשת לינקדין מעמד חשוב ומיצבה את עצמה כבעלת תרומה של ממש בבניית פרופיל אישי ממוקד לשם התקדמות בתעסוקה ובקריירה.

רשת של יתרונות
לרשתות החברתיות השונות יש כמה וכמה יתרונות שהופכות אותן לזירה האידיאלית למציאת מקום עבודה. בין היתרונות שהופכים את הרשתות למקום מועדף לחיפוש עבודה ניתן למצוא:
ניצול של קשרים – כאשר יותר ויותר מחפשי עבודה מנצלים את הרשתות החברתיות ואת הקשרים החברתיים הנרקמים בהן כדי לקבל הצעות עבודה, פשוט לא כדאי להיות היוצא מן הכלל.
קבוצת השווים – לקיחת חלק בקבוצות של בעלי מקצוע דומה, בעלי השכלה דומה או בעלי עניין משותף, היא דרך מצוינת להישאר בעניינים, גם בתחום של מציאת המשרה או התפקיד הבאים.
מגייסים מקצועיים – בין אם מדובר בתפקידים בכירים יותר ובין אם מדובר בתפקידים בכירים פחות, מגייסים מקצועיים תרים אחר מועמדים פוטנציאליים בכל הרשתות החברתיות הקיימות.
דפי חברות וארגונים עסקיים – גם בדפי החברות השונות ניתן לא פעם למצוא משרות איכותיות, לעיתים כאלה שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה בחו"ל - רילוקיישן כחוויה
  במסגרת היציאה לרילוקיישן כחלק מהחלפת מקום העבודה בארץ למקום חדש בחו"ל, ישנם דברים רבים שיש להביא בחשבון. עבודה בחו"ל אינה פירושה רק מציאת מקום עבודה חדש והסתגלות לצוות העובדים, אלא במקרה בו כל בני המשפחה נוסעים מדובר בחוויה בלתי נשכחת, אך גם חוויה המצריכה לשאול שאלות כגון: כיצד ניתן ליהנות מהרילוקיישן, כיצד הילדים יסתגלו למקום…
 • עבודה בתחום הביטוח
    תחום הביטוח על סוגיו השונים – ביטוח רכב , ביטוח רכוש וביטוחי מבנה למיניהם, לא מראה סימנים שליליים. נהפוך הוא – התחום הולך ומתפתח ומראה סימנים חזקים המעידים על נטיות להתחזקות. מצד אחד, האסונות הגדולים והרצופים שפגעו באזורים שונים בעולם גרמו הוצאות עתק לחברות הביטוח הגדולות והירידה ברמת הביטחון בנתיבי הים העלתה מאד את…
 • אם לחפש עבודה, אז לחפש כדי למצוא !!!
   שנות הניסיון שצברנו במתן שירות למחפשי עבודה ולמעסיקים לימדו אותנו קצת על חיפוש עבודה. מאמר זה נכתב על מנת לאפשר לך, "משב רוח" של התחדשות והתרעננות לשיפור הסיכויים שלך למציאת עבודה.הכתוב במאמר זה אינו מדע מדויק, והמאמר נכתב לכל מחפשי העבודה באשר הם, זכותך וחובתך לבדוק ולראות את הדברים לפני פעולה כלשהי, בחר/י את מה…
 • הרווח באתנחתא התנדבותית בזמן חיפוש עבודה
  לפעמים אנו זקוקים לשינוי בחיינו, או שהשינוי נכפה עלינו. תקופות של שינויים מביאות אותנו, להחלטות גורליות. החלטות אלו משפיעות על כל תחומי חיינו ודפוסי המחשבה שלנו, שינוי דפוס המחשב יכול להביא אותנו למצב בו אנו במצב תודעתי של חיפוש עבודה. מצב תודעתי זה, מביא אותנו, לרוב, להתמקד אח ורק בתחום חיפוש עבוד, תוך התעלמו (כמעט…
 • טיפים לחיפוש עבודה מוצלח (וקצר)
  1.חפש/י קרוב השתמש במשאבים העומדים לרשותך ונצל אותם עד תום, המשאב העיקרי שלך בזמן חיפוש עבודה הוא הזמן, הזמן שלך ! המשאבים הנוספים שלך הם קודם כל האנשים הקרובים אליך, משפחה, חברים, חברים של חברים, שכנים, שותפים לשעבר, מנהלים תחתם עבדת בעבר, עובדים איתם עבדת בעבר. השתמש בכל אלו כדי למצוא עבודה. היתרונות הגדולים במשאבים אלו הם: - מי…
 • כיצד להפוך תקופת אבטלה לזמן איכות
  תקופת אבטלה וחיפושי עבודה, נחשבת כתקופה של חוסר וודאות, אובדן ביטחון עצמי וכלכלי, ועוד שככול שהתקופה מתארכת כך גדל התסכול הנובע ממנה.טיפול זוגי לעיתים יכול להקל על ההתמודדות מול הקשיים ברמת המשפחה או הזוגיות. אפשר לומר בוודאות, שהתחושות הנ"ל תהינה מיותרות לחלוטין אם מחפש העבודה ידע לסגל לעצמו את התפישה, שתקופת האבטלה היא בעצם תקופת…

כניסה לחשבון

שכחתם סיסמא?

fb-login