מובטל" דרושים, הצעות עבודה והזדמנויות לתעסוקה ולפיתוח קריירה"

search-iconמצא עבודה

אפשרויות תעסוקה בתעשיית מדעי החיים בישראל

תעשיית מדעי החיים בישראל הינה תעשיה צעירה וצומחת המציעה מגוון רחב של משרות, בתחומי המכשור הרפואי, ביוטכנולוגיה, תרופות וחקלאות.

החברות מתחלקות ל 4 תחומים עיקרים:

1. תחום המכשור הרפואי - מהווה את החלק הארי של התעשייה, בתחום זה ניתן לכלול: מכשור התרפויטי,
מכשור דיאגנוסטי, הדמיה, ניטור, הולכת תרופות.
כמחצית מהחברות בתעשיית מדעי החיים הינן חברות המתמחות בפיתוח ויצור של
מכשור רפואי.

2. חברות הביוטכנולוגיה מהוות את התחום השני בגודלו, חברות אלו מתמקדות במגוון רחב של תחומים:
דיאגנוסטיקה, ביואנפורמטיקה גילוי תרופות, חיסונים הנדסת רקמות ביולוגיה מולקולארית ועוד תחומי המחקר בהן עוסקות חברות הביוטכנולוגיה.

3. חברות התרופות, הינו תחום קטן יחסית מבחינת מספר החברות, אך הינו המעסיק הגדול ביותר בתחום מדעי החיים, תחום זה כולל חברות ותיקות ומבוססות כמו: טבע, כצט, אגיס (פריגו), רפא ודקסון הממוקדות בעיקר בגנריקה וחברות צעירות וקטנות המתמקדות בגילוי חומרים חדשים ותרופות חדשות.

4. מחקר חקלאי – הינו התחום הקטן ביותר מבחינת מספר החברות.
חברות אלו מתמקדות בעיקר בפיתוח: פיתוח אמצעי הדברה חלופיים, פיתוח זנים, פיתוח חיסונים לבעלי חיים.

 

ניתן לציין שלושה מאפיינים עיקריים של תעשיית מדעי החיים המשפיעים על אופייה ועל הדרישות לגיוס עובדים:
1. מולטידסיפלינריות,
2. סטנדרטים גבוהים של איכות ורגולציה
3. משך זמן הפיתוח של המוצרים.

המאפיין העיקרי של החברות בתעשיית מדעי החיים הוא מולטידספלנריות. חברות רבות בתעשייה מעסיקות עובדים ממגוון רחב של תחומים, כך שניתן למצוא מהנדסים ואנשי אלגוריתמים ומקצועות מדויקים שעובדים בצמוד לרופאים, ביולוגים וכימאים, על כן היכולת לעבוד בצוותים מולטידספלינריים ויכולות למידה מהירה הינן דרישות החוזרות על עצמן בהגדרות התפקידים השונים, ובעיקר בתפקיד המו"פ.
המאפיין השני של תעשיית מדעי החיים הוא עמידה בסטנדרטים מחמירים של איכות ודרישות רגולטוריות., המועסקים בתעשייה נדרשים לעבוד בהתאם לנהלים מחמירים, וכן ישנו דגש על תיעוד מראשית תהליכי המו"פ ועד ליציאת המוצר לשוק.
המאפיין השלישי הינו משך הזמן הארוך הנובע מתהליכי מו"פ ממושכים, לכן תהליכי הצמיחה של החברות יכולים להיות איטיים, דבר המשפיע על קצב פתיחת המשרות ואיושן.

אילו משרות קימות ?
בוגרי הפקולטות למדעי החיים, פקולטות במדעים מדויקים, הנדסה, רפואה ועוד משתלבים בתעשייה זו במגוון רחב של תפקידים.
באדם שרון ביוטק, המתמחה בהשמה איכותית מהירה ודיסקרטית לתעשיית מדעי החיים, ביוטק ובכירים, אנו מסווגים את התפקידים לחמש קטגוריות עיקריות:

1. תפקידי מו"פ, תפקידי המו"פ בחברות הביוטכנולוגיה והתרופות משתלבים לרוב בוגרי תואר שני ושלישי בתחומים הרלוונטיים, ניתן לצמוח בתפקידי המו"פ לתפקידים ניהוליים של פרויקטים, ניהול צוותים וניהול מעבדות ועד לתפקידי ניהול מו"פ. מהנדסים ובוגרי מדעים מדויקים משתלבים בתפקידי פיתוח בחברות המכשור הרפואי.

2. תפקידי רגולציה, אבטחת איכות וקליניקה - רגולציה, ניסויים קליניים ואיכות הינה קבוצת תפקידים נוספת, לתפקידים אלו נדרש על פי רוב ניסיון קודם או הכשרה ייעודית (לדוגמא קורס ניטור ניסויים קליניים), ישנן חברות המשלבות בתפקידים אלו בוגרים ללא ניסיון ומספקות הכשרה מתאימה. גם בקבוצת תפקידים זו אפשר להתמחות לצמוח לתפקידי ניהול.

3. תפקידי שיווק ומכירות - תפקידי השיווק והמכירות הינם מסלול קריירה שראשיתו על פי רוב בתפקידי שטח: תעמולה רפואית, מכירות של מכשור רפואי ומכירות של מכשור מעבדתי. מתפקידים אלו ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר של ניהול מוצר וניהול אנשים.

4. תפקידים לרופאים- אחת המגמות הבולטות שאנו באדם שרון ביוטק מזהים בשנים האחרונות הינה דרישה גוברת לרופאים המעוניינים לעזוב את הקליניקה לטובת השתלבות בתעשיית מדעי החיים ופיתוח המוצרים הרפואיים. הרופאים משתלבים בצוותי הפיתוח, בתפקידי אפליקציה בממשק שבין הלקוחות לפיתוח ולשיווק. רופאים משתלבים גם בתפקידי פיתוח עסקי ומתן תמיכה מדעית לאנשי השיווק בחברה.

5. תפקידים בכירים- מנכ"ל, סמנכ"ל, פיתוח עסקי, סמנכ"ל מקצועי וכו...
התפקידים הבכירים פתוחים לבעלי ניסיון רב ומוכח בתעשייה ובעלי השכלה בתחום מדעי החיים ובשילוב עם מנהל עסקים עריכת דין, ראיית חשבון ועוד.

 

למחפשי עבודה בתעשיית מדעי החיים מומלץ לפנות לאדם שרון ביוטק, השמה איכותית מהירה ודיסקרטית לתעשיית מדעי החיים, ביוטק ובכירים לקבלת ייעוץ ראשוני על משרות רלוונטיות בתחום ומציאת עבודה.
הכותבת: סיגל לאור קלינהאוז, מנהלת יחידת ההשמה באדם שרון ביוטק

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה בחו"ל - רילוקיישן כחוויה
  במסגרת היציאה לרילוקיישן כחלק מהחלפת מקום העבודה בארץ למקום חדש בחו"ל, ישנם דברים רבים שיש להביא בחשבון. עבודה בחו"ל אינה פירושה רק מציאת מקום עבודה חדש והסתגלות לצוות העובדים, אלא במקרה בו כל בני המשפחה נוסעים מדובר בחוויה בלתי נשכחת, אך גם חוויה המצריכה לשאול שאלות כגון: כיצד ניתן ליהנות מהרילוקיישן, כיצד הילדים יסתגלו למקום…
 • עבודה בתחום הביטוח
    תחום הביטוח על סוגיו השונים – ביטוח רכב , ביטוח רכוש וביטוחי מבנה למיניהם, לא מראה סימנים שליליים. נהפוך הוא – התחום הולך ומתפתח ומראה סימנים חזקים המעידים על נטיות להתחזקות. מצד אחד, האסונות הגדולים והרצופים שפגעו באזורים שונים בעולם גרמו הוצאות עתק לחברות הביטוח הגדולות והירידה ברמת הביטחון בנתיבי הים העלתה מאד את…
 • אם לחפש עבודה, אז לחפש כדי למצוא !!!
   שנות הניסיון שצברנו במתן שירות למחפשי עבודה ולמעסיקים לימדו אותנו קצת על חיפוש עבודה. מאמר זה נכתב על מנת לאפשר לך, "משב רוח" של התחדשות והתרעננות לשיפור הסיכויים שלך למציאת עבודה.הכתוב במאמר זה אינו מדע מדויק, והמאמר נכתב לכל מחפשי העבודה באשר הם, זכותך וחובתך לבדוק ולראות את הדברים לפני פעולה כלשהי, בחר/י את מה…
 • הרווח באתנחתא התנדבותית בזמן חיפוש עבודה
  לפעמים אנו זקוקים לשינוי בחיינו, או שהשינוי נכפה עלינו. תקופות של שינויים מביאות אותנו, להחלטות גורליות. החלטות אלו משפיעות על כל תחומי חיינו ודפוסי המחשבה שלנו, שינוי דפוס המחשב יכול להביא אותנו למצב בו אנו במצב תודעתי של חיפוש עבודה. מצב תודעתי זה, מביא אותנו, לרוב, להתמקד אח ורק בתחום חיפוש עבוד, תוך התעלמו (כמעט…
 • טיפים לחיפוש עבודה מוצלח (וקצר)
  1.חפש/י קרוב השתמש במשאבים העומדים לרשותך ונצל אותם עד תום, המשאב העיקרי שלך בזמן חיפוש עבודה הוא הזמן, הזמן שלך ! המשאבים הנוספים שלך הם קודם כל האנשים הקרובים אליך, משפחה, חברים, חברים של חברים, שכנים, שותפים לשעבר, מנהלים תחתם עבדת בעבר, עובדים איתם עבדת בעבר. השתמש בכל אלו כדי למצוא עבודה. היתרונות הגדולים במשאבים אלו הם: - מי…
 • כיצד להפוך תקופת אבטלה לזמן איכות
  תקופת אבטלה וחיפושי עבודה, נחשבת כתקופה של חוסר וודאות, אובדן ביטחון עצמי וכלכלי, ועוד שככול שהתקופה מתארכת כך גדל התסכול הנובע ממנה.טיפול זוגי לעיתים יכול להקל על ההתמודדות מול הקשיים ברמת המשפחה או הזוגיות. אפשר לומר בוודאות, שהתחושות הנ"ל תהינה מיותרות לחלוטין אם מחפש העבודה ידע לסגל לעצמו את התפישה, שתקופת האבטלה היא בעצם תקופת…

כניסה לחשבון

שכחתם סיסמא?

fb-login