מובטל" דרושים, הצעות עבודה והזדמנויות לתעסוקה ולפיתוח קריירה"

search-iconמצא עבודה

אימון אישי למציאת עבודה- על מה אסור לוותר?

 

כשאייל הגיע אלי לאימון אישי, הוא היה כבר לאחר חצי שנה של חיפוש עבודה.
שאלתי אותו- "מה אתה רוצה להיות?"
הוא ענה לי- "מנהל משאבי אנוש". לשאלתי מדוע , פירט: "כי זה מה שאני יודע לעשות, כיון שיש לי הצלחה מוכחת בתחום ובעיקר כי אילו המשרות שאני מוצא בעיתון."
הבנתי. 


"אז מה אתה רוצה להיות?" שאלתי. אייל השתתק ואז ענה: "מנהל משאבי אנוש, אמרתי לך." יכולתי להבחין שהוא לא בטוח שהקשבתי.
"שמעתי מהי התפיסה שלך לגבי מה שאתה יכול להיות", אמרתי לאייל, "אך לא שמעתי מה אתה באמת רוצה להיות".
במפגשי האימון הקרובים עבדנו על מה אייל רוצה להיות, ומה העתיד שהוא רוצה להמציא עבור עצמו. ובזמן שאתם במרוץ לחיפוש עבודה, עצרו רגע אחד לחשוב:

מה אתם רוצים באמת? בתהליך אימון אישי לראיונות עבודה אני תמיד מבקשת מהמועמדים לדרג מ- 1-10 עד כמה הם רוצים את המשרה. אני מבקשת תשובה מהירה, מהבטן ותמיד מרגישה אם היא אותנטית או לא. כשאני מראיינת מישהו שגם מתאים למשרה וגם מאוד רוצה אותה, שומעים ומרגישים את זה, האמינו לי, אני לא צריכה את שאלת הדירוג בשביל זה. שמתי לב במשך השנים כי אנשים אלה מצליחים מאוד בתפקידם ומוצאים את הדרכים הכי יצירתיות לבצע אותו. כל תהליך אימון מתחיל בחיבור לרצונות האמיתיים, אנחנו כל-כך לא מורגלים בכך שלעיתים זה עשוי לקחת גם כמה פגישות.

תתמקדו ורק אז תתפזרו: אני שומעת פעמים רבות אנשים אומרים "אני פתוחה להרבה דברים". בדרך כלל מאחורי האמרה הזו מתחבא חוסר מיקוד. זהו ההבדל בין מישהו שמנסה לקלוע לכל עבר ופוגע איפה שיוצא, לבין צלף, שמכוון למטרה מדויקת ופוגע, גם אם זה דורש מספר ניסיונות. כשתהיו ממוקדים הדבר יגדיל את סיכויי הקליעה שלכם, יסייע לכם למקד את סביבתכם (חברים, חברות השמה) בתפקידים אותם אפשר להציע לכם והחשוב מכל- ירגישו בראיון את המכוונות שלכם. אני תמיד מעדיפה לגייס מישהו ש"סגור על עצמו".
התמקדתם? יופי, עכשיו תוכלו להרשות לעצמכם להיות פתוחים, לשמוע אפשרויות שונות ולבחון אם זה אכן בהלימה למה שאתם רוצים ולמה שמתאים לכם.

מה יש לכם להביא לתפקיד? עשו רשימה של הכישורים הייחודיים שלכם, מעבר לתוכן של התפקיד. אייל היה שבוי באמונה שכמי שניהל משאבי אנוש- לעד עליו להישאר בתחום, כי זה מה שהוא יודע לעשות. בתהליך התבהר לאייל שיש לו גם כישורי ניהול מוכחים ובולטים וניסיון רב שצבר בעבודה עם ספקים, בהכשרת אנשים ובניהול מערכת מורכבת. אז מה אתם מביאים אתכם שמייחד אתכם?

תראו התלהבות אמיתית: מועמדים חושבים בטעות שאם הם מפגינים התלהבות מהתפקיד, זה מעמיד אותם בעמדה נחותה. ההיפך הוא הנכון, מנהלים ומגייסים יודעים כי מוטיבציה גבוהה הכרחית להצלחה בתפקיד, אין לכם כזו? חפשו כיוון אחר. הפגינו מוטיבציה, והיו אמיתיים, מראיין מנוסה יבחין בכך.

ולסיום, צרו הזדמנויות: במקום ללכת בדרך ולפנות בשביל מזדמן אקראי, שרטטו את המפה. סמנו מטרות ואז- הפיצו את הבשורה. ספרו לכולם כי אתם מחפשים עבודה (אם זה לא דיסקרטי כמובן), היו בקשר יזום עם חברות ההשמה ואל תחששו להשתמש בקשרים כדי לדעת על משרות שנפתחו. רוב האנשים מוצאים עבודה באמצעות מישהו שיידע אותם על המשרה- גם אם זה חבר של חבר.

תהליך של חיפוש עבודה יכול להיות לא פשוט. אם תגייסו לטובת עצמכם את החזון, המיקוד, ההתלהבות, ותחדדו את הכישורים הייחודיים שלכם- תוכלו ליצור את המקום הבא עבור עצמכם.
ואייל? תהליך האימון אפשר לו להסיר את שכבת האבק (או החלודה?) שכיסתה את הרצונות האמיתיים שלו, להעצים את החוזקות שלו ולפגוש באפשרויות חדשות. לאחר כחודשיים וחצי הוא השתלב כמנהל יחידה תפעולית מאתגרת באחת מחברות התקשורת, מצליח ושמח בעשייתו.

 

יפעת בר-קול גרכט, מאמנת אישית ועסקית, מנכ"ל I&G-פיתוח מנהיגות וארגונים מצליחים ומתמחה באימון מנהלים ובקריירה. בתפקידה האחרון הקימה וניהלה את תחום האאוטסורסינג במנפאואר ישראל.

 

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה בחו"ל - רילוקיישן כחוויה
  במסגרת היציאה לרילוקיישן כחלק מהחלפת מקום העבודה בארץ למקום חדש בחו"ל, ישנם דברים רבים שיש להביא בחשבון. עבודה בחו"ל אינה פירושה רק מציאת מקום עבודה חדש והסתגלות לצוות העובדים, אלא במקרה בו כל בני המשפחה נוסעים מדובר בחוויה בלתי נשכחת, אך גם חוויה המצריכה לשאול שאלות כגון: כיצד ניתן ליהנות מהרילוקיישן, כיצד הילדים יסתגלו למקום…
 • עבודה בתחום הביטוח
    תחום הביטוח על סוגיו השונים – ביטוח רכב , ביטוח רכוש וביטוחי מבנה למיניהם, לא מראה סימנים שליליים. נהפוך הוא – התחום הולך ומתפתח ומראה סימנים חזקים המעידים על נטיות להתחזקות. מצד אחד, האסונות הגדולים והרצופים שפגעו באזורים שונים בעולם גרמו הוצאות עתק לחברות הביטוח הגדולות והירידה ברמת הביטחון בנתיבי הים העלתה מאד את…
 • אם לחפש עבודה, אז לחפש כדי למצוא !!!
   שנות הניסיון שצברנו במתן שירות למחפשי עבודה ולמעסיקים לימדו אותנו קצת על חיפוש עבודה. מאמר זה נכתב על מנת לאפשר לך, "משב רוח" של התחדשות והתרעננות לשיפור הסיכויים שלך למציאת עבודה.הכתוב במאמר זה אינו מדע מדויק, והמאמר נכתב לכל מחפשי העבודה באשר הם, זכותך וחובתך לבדוק ולראות את הדברים לפני פעולה כלשהי, בחר/י את מה…
 • הרווח באתנחתא התנדבותית בזמן חיפוש עבודה
  לפעמים אנו זקוקים לשינוי בחיינו, או שהשינוי נכפה עלינו. תקופות של שינויים מביאות אותנו, להחלטות גורליות. החלטות אלו משפיעות על כל תחומי חיינו ודפוסי המחשבה שלנו, שינוי דפוס המחשב יכול להביא אותנו למצב בו אנו במצב תודעתי של חיפוש עבודה. מצב תודעתי זה, מביא אותנו, לרוב, להתמקד אח ורק בתחום חיפוש עבוד, תוך התעלמו (כמעט…
 • טיפים לחיפוש עבודה מוצלח (וקצר)
  1.חפש/י קרוב השתמש במשאבים העומדים לרשותך ונצל אותם עד תום, המשאב העיקרי שלך בזמן חיפוש עבודה הוא הזמן, הזמן שלך ! המשאבים הנוספים שלך הם קודם כל האנשים הקרובים אליך, משפחה, חברים, חברים של חברים, שכנים, שותפים לשעבר, מנהלים תחתם עבדת בעבר, עובדים איתם עבדת בעבר. השתמש בכל אלו כדי למצוא עבודה. היתרונות הגדולים במשאבים אלו הם: - מי…
 • כיצד להפוך תקופת אבטלה לזמן איכות
  תקופת אבטלה וחיפושי עבודה, נחשבת כתקופה של חוסר וודאות, אובדן ביטחון עצמי וכלכלי, ועוד שככול שהתקופה מתארכת כך גדל התסכול הנובע ממנה.טיפול זוגי לעיתים יכול להקל על ההתמודדות מול הקשיים ברמת המשפחה או הזוגיות. אפשר לומר בוודאות, שהתחושות הנ"ל תהינה מיותרות לחלוטין אם מחפש העבודה ידע לסגל לעצמו את התפישה, שתקופת האבטלה היא בעצם תקופת…

כניסה לחשבון

שכחתם סיסמא?

fb-login