מובטל" דרושים, הצעות עבודה והזדמנויות לתעסוקה ולפיתוח קריירה"

search-iconמצא עבודה

קורות חיים בגישה שיווקית

  • מידע ומאמרים בתחום קורות חיים
  • עזור/י לחבר/ה למצוא עבודה

חיפוש עבודה יכול להוות מסע ארוך ומתיש הדורש מיומנות, סבלנות ואורך רוח. 
מסע החיפושים הזה יכול להתקצר באופן משמעותי אם נלמד להכיר טוב יותר את יתרונותנו ויכולותנו האישיות, אם נלמד להגדיר מטרות בצורה נכונה, אם נלמד להשתמש בכלים הזמינים, אם נדע לבחור נכון מבין חלופות תעסוקה זמינות, אם נדע לשווק את יכולותינו ואם נדע לצלוח את ראיון הקבלה בהצלחה.

יחד עם כל זאת, המפתח הראשוני לדלת הכניסה למקום עבודה חדש שמפרסם מודעת דרושים, הוא ללא ספק מסמך קורות החיים שלנו שנתבקש בוודאי להגיש. מסמך קורות החיים אמור לרכז ולמצות בתוך עמוד אחד או שניים, קורות חיים מקצועיים שלמים, להדגיש את יתרונותינו, ומעל לכל לשווק את עצמנו תוך הדגשת יתרונותינו על פני האחרים. שוק העבודה אחרי הכול הוא שוק של היצע וביקוש כשבדרך כלל במדינה כמו שלנו ההיצע קטן לאין שעור מהביקוש.

כאשר אנו מגישים קורות חיים, עלנו לדעת שגם רבים אחרים עושים כן ולמעשה אנו נמצאים בתחרות קשה על ליבו של המעסיק. מעסיק אשר מחפש עובדים עשוי לקבל עשרות או מאות מסמכי קורות חיים ולכן לא תמיד יעמוד לו הזמן או הסבלנות לקרא כל מילה שתיכתב. בדרך כלל המעסיק יקדיש רק מבט של שניות כדי להחליט אם ברצונו להמשיך ולהתעמק בכתוב, כל זאת כדי לצמצם ולהתמקד במספר מועמדים מועט ואיכותי. כך למעשה אנו נלחמים כאן על תשומת ליבו של המעסיק, הכל כדי להיכלל בקבוצת המועמדים האיכותית והנבחרת אשר תזומן לראיון הקבלה לעבודה.

במילים אחרות הגשת מועמדות לעבודה הינו תהליך מכירה ושיווק עצמי המותנע באמצעות מסמך קורות חיים. תהליך מכירה של האישיות, היכולות, הניסיון, ההשכלה, וגם המקצוע. כאשר אדם איננו מיומן בשיווק עצמי, הוא עשויי להכשיל את עצמו ובמידה רבה גם את מקום העבודה הפוטנציאלי שעשוי לקבל רושם מוטעה ולהפסיד עובד מצויין.

כך שלמעשה הכל תלוי ביכולתנו לשקף את יכולותינו בצורה נכונה ומושכת.
ולעניין זה הכל חשוב; צורת העריכה, הדגשה נכונה ומעניינת של יתרונותינו, המיקום הנכון של היתרונות במסמך, הימנעות מהיסחפות לפרוט מיותר, וביעיקר שימוש נכון בשפה שיווקית.

 

מאמרים אחרונים בתחום קורות חיים

  • ממה להיזהר כששולחים קורות חיים?
    מחפשי העבודה ברשת נתקלים בסוגים שונים ומגוונים של מודעות דרושים, הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבניגוד לשנים קודמות בהן המדיה הכתובה ו׳ המודפסת הובילה והייתה משמעותית בתחום התעסוקה כיום תהליכי הגיוס מתקיימים כמעט באופן בלעדי ברשת האינטרנט.

כניסה לחשבון

שכחתם סיסמא?

fb-login