לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

אפשרויות תעסוקה בתעשיית מדעי החיים בישראל

תעשיית מדעי החיים בישראל הינה תעשיה צעירה וצומחת המציעה מגוון רחב של משרות, בתחומי המכשור הרפואי, ביוטכנולוגיה, תרופות וחקלאות.

החברות מתחלקות ל 4 תחומים עיקרים:

1. תחום המכשור הרפואי - מהווה את החלק הארי של התעשייה, בתחום זה ניתן לכלול: מכשור התרפויטי, מכשור דיאגנוסטי, הדמיה, ניטור, הולכת תרופות. כמחצית מהחברות בתעשיית מדעי החיים הינן חברות המתמחות בפיתוח ויצור של מכשור רפואי.

2. חברות הביוטכנולוגיה מהוות את התחום השני בגודלו, חברות אלו מתמקדות במגוון רחב של תחומים: דיאגנוסטיקה, ביואנפורמטיקה גילוי תרופות, חיסונים הנדסת רקמות ביולוגיה מולקולארית ועוד תחומי המחקר בהן עוסקות חברות הביוטכנולוגיה.

3. חברות התרופות, הינו תחום קטן יחסית מבחינת מספר החברות, אך הינו המעסיק הגדול ביותר בתחום מדעי החיים, תחום זה כולל חברות ותיקות ומבוססות כמו: טבע, כצט, אגיס (פריגו), רפא ודקסון הממוקדות בעיקר בגנריקה וחברות צעירות וקטנות המתמקדות בגילוי חומרים חדשים ותרופות חדשות.

4. מחקר חקלאי – הינו התחום הקטן ביותר מבחינת מספר החברות. חברות אלו מתמקדות בעיקר בפיתוח: פיתוח אמצעי הדברה חלופיים, פיתוח זנים, פיתוח חיסונים לבעלי חיים.

 ניתן לציין שלושה מאפיינים עיקריים של תעשיית מדעי החיים המשפיעים על אופייה ועל הדרישות לגיוס עובדים: 

1. מולטידסיפלינריות,
2. סטנדרטים גבוהים של איכות ורגולציה
3. משך זמן הפיתוח של המוצרים.

המאפיין העיקרי של החברות בתעשיית מדעי החיים הוא מולטידספלנריות. חברות רבות בתעשייה מעסיקות עובדים ממגוון רחב של תחומים, כך שניתן למצוא מהנדסים ואנשי אלגוריתמים ומקצועות מדויקים שעובדים בצמוד לרופאים, ביולוגים וכימאים, על כן היכולת לעבוד בצוותים מולטידספלינריים ויכולות למידה מהירה הינן דרישות החוזרות על עצמן בהגדרות התפקידים השונים, ובעיקר בתפקיד המו"פ.
המאפיין השני של תעשיית מדעי החיים הוא עמידה בסטנדרטים מחמירים של איכות ודרישות רגולטוריות., המועסקים בתעשייה נדרשים לעבוד בהתאם לנהלים מחמירים, וכן ישנו דגש על תיעוד מראשית תהליכי המו"פ ועד ליציאת המוצר לשוק. המאפיין השלישי הינו משך הזמן הארוך הנובע מתהליכי מו"פ ממושכים, לכן תהליכי הצמיחה של החברות יכולים להיות איטיים, דבר המשפיע על קצב פתיחת המשרות ואיושן.

אילו משרות קימות?

בוגרי הפקולטות למדעי החיים, פקולטות במדעים מדויקים, הנדסה, רפואה ועוד משתלבים בתעשייה זו במגוון רחב של תפקידים.
באדם שרון ביוטק, המתמחה בהשמה איכותית מהירה ודיסקרטית לתעשיית מדעי החיים, ביוטק ובכירים, אנו מסווגים את התפקידים לחמש קטגוריות עיקריות:

1. תפקידי מו"פ, תפקידי המו"פ בחברות הביוטכנולוגיה והתרופות משתלבים לרוב בוגרי תואר שני ושלישי בתחומים הרלוונטיים, ניתן לצמוח בתפקידי המו"פ לתפקידים ניהוליים של פרויקטים, ניהול צוותים וניהול מעבדות ועד לתפקידי ניהול מו"פ. מהנדסים ובוגרי מדעים מדויקים משתלבים בתפקידי פיתוח בחברות המכשור הרפואי.

2. תפקידי רגולציה, אבטחת איכות וקליניקה - רגולציה, ניסויים קליניים ואיכות הינה קבוצת תפקידים נוספת, לתפקידים אלו נדרש על פי רוב ניסיון קודם או הכשרה ייעודית (לדוגמא קורס ניטור ניסויים קליניים), ישנן חברות המשלבות בתפקידים אלו בוגרים ללא ניסיון ומספקות הכשרה מתאימה. גם בקבוצת תפקידים זו אפשר להתמחות לצמוח לתפקידי ניהול.

3. תפקידי שיווק ומכירות - תפקידי השיווק והמכירות הינם מסלול קריירה שראשיתו על פי רוב בתפקידי שטח: תעמולה רפואית, מכירות של מכשור רפואי ומכירות של מכשור מעבדתי. מתפקידים אלו ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר של ניהול מוצר וניהול אנשים.

4. תפקידים לרופאים- אחת המגמות הבולטות שאנו באדם שרון ביוטק מזהים בשנים האחרונות הינה דרישה גוברת לרופאים המעוניינים לעזוב את הקליניקה לטובת השתלבות בתעשיית מדעי החיים ופיתוח המוצרים הרפואיים. הרופאים משתלבים בצוותי הפיתוח, בתפקידי אפליקציה בממשק שבין הלקוחות לפיתוח ולשיווק. רופאים משתלבים גם בתפקידי פיתוח עסקי ומתן תמיכה מדעית לאנשי השיווק בחברה.

5. תפקידים בכירים- מנכ"ל, סמנכ"ל, פיתוח עסקי, סמנכ"ל מקצועי וכו...
התפקידים הבכירים פתוחים לבעלי ניסיון רב ומוכח בתעשייה ובעלי השכלה בתחום מדעי החיים ובשילוב עם מנהל עסקים עריכת דין, ראיית חשבון ועוד. 

חיפוש עבודה

דרושים מדעים מדוייקים
דרושים ביוטק

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.
 • המטרה - עבודה חדשה
  כשנכנסים לתהליך חיפוש עבודה צריך להגדיר מטרה, המטרה צריכה להיות פשוטה ברמת ההגדרה שלה, כשאת או אתה רואים את המטרה מול העיניים, אין שאלות לגביה. למשל:
 • למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?
  אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.
 • טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ
  לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?

כניסה לחשבון