אפשרויות תעסוקה בתעשיית מדעי החיים בישראל - "מובטל" דרושים

לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

אפשרויות תעסוקה בתעשיית מדעי החיים בישראל

תעשיית מדעי החיים בישראל הינה תעשיה צעירה וצומחת המציעה מגוון רחב של משרות, בתחומי המכשור הרפואי, ביוטכנולוגיה, תרופות וחקלאות.

החברות מתחלקות ל 4 תחומים עיקרים:

1. תחום המכשור הרפואי - מהווה את החלק הארי של התעשייה, בתחום זה ניתן לכלול: מכשור התרפויטי, מכשור דיאגנוסטי, הדמיה, ניטור, הולכת תרופות. כמחצית מהחברות בתעשיית מדעי החיים הינן חברות המתמחות בפיתוח ויצור של מכשור רפואי.

2. חברות הביוטכנולוגיה מהוות את התחום השני בגודלו, חברות אלו מתמקדות במגוון רחב של תחומים: דיאגנוסטיקה, ביואנפורמטיקה גילוי תרופות, חיסונים הנדסת רקמות ביולוגיה מולקולארית ועוד תחומי המחקר בהן עוסקות חברות הביוטכנולוגיה.

3. חברות התרופות, הינו תחום קטן יחסית מבחינת מספר החברות, אך הינו המעסיק הגדול ביותר בתחום מדעי החיים, תחום זה כולל חברות ותיקות ומבוססות כמו: טבע, כצט, אגיס (פריגו), רפא ודקסון הממוקדות בעיקר בגנריקה וחברות צעירות וקטנות המתמקדות בגילוי חומרים חדשים ותרופות חדשות.

4. מחקר חקלאי – הינו התחום הקטן ביותר מבחינת מספר החברות. חברות אלו מתמקדות בעיקר בפיתוח: פיתוח אמצעי הדברה חלופיים, פיתוח זנים, פיתוח חיסונים לבעלי חיים.

 ניתן לציין שלושה מאפיינים עיקריים של תעשיית מדעי החיים המשפיעים על אופייה ועל הדרישות לגיוס עובדים: 

1. מולטידסיפלינריות,
2. סטנדרטים גבוהים של איכות ורגולציה
3. משך זמן הפיתוח של המוצרים.

המאפיין העיקרי של החברות בתעשיית מדעי החיים הוא מולטידספלנריות. חברות רבות בתעשייה מעסיקות עובדים ממגוון רחב של תחומים, כך שניתן למצוא מהנדסים ואנשי אלגוריתמים ומקצועות מדויקים שעובדים בצמוד לרופאים, ביולוגים וכימאים, על כן היכולת לעבוד בצוותים מולטידספלינריים ויכולות למידה מהירה הינן דרישות החוזרות על עצמן בהגדרות התפקידים השונים, ובעיקר בתפקיד המו"פ.
המאפיין השני של תעשיית מדעי החיים הוא עמידה בסטנדרטים מחמירים של איכות ודרישות רגולטוריות., המועסקים בתעשייה נדרשים לעבוד בהתאם לנהלים מחמירים, וכן ישנו דגש על תיעוד מראשית תהליכי המו"פ ועד ליציאת המוצר לשוק. המאפיין השלישי הינו משך הזמן הארוך הנובע מתהליכי מו"פ ממושכים, לכן תהליכי הצמיחה של החברות יכולים להיות איטיים, דבר המשפיע על קצב פתיחת המשרות ואיושן.

אילו משרות קימות?

בוגרי הפקולטות למדעי החיים, פקולטות במדעים מדויקים, הנדסה, רפואה ועוד משתלבים בתעשייה זו במגוון רחב של תפקידים.
באדם שרון ביוטק, המתמחה בהשמה איכותית מהירה ודיסקרטית לתעשיית מדעי החיים, ביוטק ובכירים, אנו מסווגים את התפקידים לחמש קטגוריות עיקריות:

1. תפקידי מו"פ, תפקידי המו"פ בחברות הביוטכנולוגיה והתרופות משתלבים לרוב בוגרי תואר שני ושלישי בתחומים הרלוונטיים, ניתן לצמוח בתפקידי המו"פ לתפקידים ניהוליים של פרויקטים, ניהול צוותים וניהול מעבדות ועד לתפקידי ניהול מו"פ. מהנדסים ובוגרי מדעים מדויקים משתלבים בתפקידי פיתוח בחברות המכשור הרפואי.

2. תפקידי רגולציה, אבטחת איכות וקליניקה - רגולציה, ניסויים קליניים ואיכות הינה קבוצת תפקידים נוספת, לתפקידים אלו נדרש על פי רוב ניסיון קודם או הכשרה ייעודית (לדוגמא קורס ניטור ניסויים קליניים), ישנן חברות המשלבות בתפקידים אלו בוגרים ללא ניסיון ומספקות הכשרה מתאימה. גם בקבוצת תפקידים זו אפשר להתמחות לצמוח לתפקידי ניהול.

3. תפקידי שיווק ומכירות - תפקידי השיווק והמכירות הינם מסלול קריירה שראשיתו על פי רוב בתפקידי שטח: תעמולה רפואית, מכירות של מכשור רפואי ומכירות של מכשור מעבדתי. מתפקידים אלו ניתן להתקדם לתפקידים בכירים יותר של ניהול מוצר וניהול אנשים.

4. תפקידים לרופאים- אחת המגמות הבולטות שאנו באדם שרון ביוטק מזהים בשנים האחרונות הינה דרישה גוברת לרופאים המעוניינים לעזוב את הקליניקה לטובת השתלבות בתעשיית מדעי החיים ופיתוח המוצרים הרפואיים. הרופאים משתלבים בצוותי הפיתוח, בתפקידי אפליקציה בממשק שבין הלקוחות לפיתוח ולשיווק. רופאים משתלבים גם בתפקידי פיתוח עסקי ומתן תמיכה מדעית לאנשי השיווק בחברה.

5. תפקידים בכירים- מנכ"ל, סמנכ"ל, פיתוח עסקי, סמנכ"ל מקצועי וכו...
התפקידים הבכירים פתוחים לבעלי ניסיון רב ומוכח בתעשייה ובעלי השכלה בתחום מדעי החיים ובשילוב עם מנהל עסקים עריכת דין, ראיית חשבון ועוד. 

חיפוש עבודה

דרושים מדעים מדוייקים
דרושים ביוטק

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • חיפוש עבודה
  חיפוש עבודה הוא תהליך אשר דורש משאבים וכוחות נפש - מכל אחד ובכל מצב.מי שפונה לתחומים המסורתיים כמו חיפוש עבודה בשירות לקוחות, חיפוש עבודה בשיווק, במזכירות ואדמיניסטרציה, חיפוש עבודה בביטחון או בעבודה פיזית אחרת חווה את אותם קשיים כמו מי שמחפש עבודה בתחומי הטכנולוגיה והמדע כמו חיפוש עבודה בהייטק או במקצועות האינטרנט, חיפוש עבודות מחקר…
 • איך אפשר להיכנס לתחום ההייטק (ללא ידע מוקדם וללא קורס במכללה)?
  נכון שזה נשמע כמו קליקבייט, כמו הבטחה שלא ניתן לממש באמת, אנחנו רגילים שקורסי הסבה למקצועות ההייטק הם קורסים יקרים וארוכים שבסופם אין באמת הבטחה לעבודה בתחום ההייטק. 
 • תצאו להתאוורר - חפשו עבודה מכל מקום
  זה נכון שחיפוש עבודה זה תהליך שחייבים לעשות כשחייבים למצוא עבודה, וזה נכון שיש קושי בחיפוש עבודה והוא דבר שמשפיע על הרבה מקומות בחיים שלנו, זה נכון שזה דחוף למצוא עבודה ולפעמים אפילו מאוד דחוף.
 • מתי עדיף לא לשלוח קורות חיים?
  כמחפשי עבודה אנחנו עוברים סיטואציות ומצבים שונים שמשפיעים עלינו וגורמים לנו להרגיש כל מיני דברים, ברי מזל, לא מוצלחים, יכולים לעשות הכל, כעס, תסכול, שמחה ועצב ועוד ועוד תחושות שעולות במהלך תהליך חיפוש העבודה ובהקשר אליו.
 • למה אתם לא מוצאים עבודה? ואחרים כן - בחנו את עצמכם
  אם גם אתם שואלים את עצמכם "למה אני לא מוצא עבודה?" או "למה המעסיקים לא חוזרים אלי?" …. אז המאמר הזה עבורכם. ישנן הרבה סיבות שיכולות לגרום למחפשי עבודה לא למצוא עבודה, חלקן סיבות אובייקטיביות שאינן קשורות באופן ישיר במה שאנחנו עושים בחיפוש העבודה וחלקן תוצאה ישירה של מה שאנחנו לא עושים בחיפוש עבודה.
 • לקראת החופש הגדול, טיפים לניסוח מודעת דרושים לנוער
  החופש הגדול מתקרב וכך גם הסוף לבלאגן במשרד, בני הנוער המחפשים עבודה יגיעו לכמה שבועות כדי לסדר את הארכיון, לטפל במחסנים, לסייע בסידור וארגון חדרים, יסרקו, ידריכו, יעזרו עם המחשבים ועוד ועוד.

כניסה לחשבון