האם את/ה מתאים/ה לעבודה מהבית? - "מובטל" דרושים

לוח דרושים שמוצא לך עבודה! מודעות דרושים אמיתיות ועדכניות

search-iconמצא עבודה

האם את/ה מתאים/ה לעבודה מהבית?


כולם רוצים לעבוד מהבית, ללכת לעבודה בלי לקום מוקדם, בלי להתלבש במיוחד, להגיע למשרד בלי פקקים, להיות אדון לעצמך, לקבוע מה לעשות ומתי … אבל לא כולם יודעים שלא כל אחד ולא כל אחת מתאימים לזה, עבודה מהבית דורשת יכולות וכישורים, תכונות אופי ספציפיות מאוד שיתמכו באפשרות של עבודה מרחוק.


אילו תכונות חשובות לעבודה מהבית?

1. מוטיבציה ומשמעת עצמית: עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית ומוטיבציה להישאר פרודוקטיבי ללא השגחה ישירה וללא צורך במתן הסברים. היכולת לקום בבוקר ולשבת לעבוד שעות ארוכות מול המחשב והטלפון מתוך הנעה עצמית.

2. ניהול זמן ותיעדוף משימות: כאשר עובדים מהבית, ואין מי שיחליט עבורך מה לעשות ומתי, היכולת לנהל ביעילות את המשימות שלך לתעדף משימות הכרחית לעמידה בזמנים ושמירה על רמת שירות וייצור גבוה.

3. מיומנויות תקשורת בין אישית: כאשר אנחנו מתקשרים מרחוק, תקשורת ברורה ואפקטיבית היא דבר חיוני בעת עבודה משותפת או מתן שירותים מהבית, כל אינטראקציה תלויה ביכולת לתקשר נכון.

4. יכולת למידה והסתגלות: סביבת עבודה מהבית היא סביבה קרובה אבל משתנה, השימוש בכלים טכנולוגיים אשר מאפשרים עבודה מהבית דורש יכולת למידה עצמית והסתגלות לשינויים תכופים.

5. מיומנויות סדר וארגון: להיות מסודר ומאורגן, להיות יכולים למצוא דברים פיזיים או דיגיטליים לבד ללא עזרה דורש יכולות ארגון, פיתוח שיטות לשמירה ומעקב אחר משימות, מסמכים תאריכים, מיילים וכד׳.

6. מיומנות טכנית: כאשר עובדים מהבית, האחריות על סביבת עבודה פועלת ותקינה ומתפקדת היא עליך, איש המחשבים והטכנאי נותן השירות הוא אתה, העובד מהבית. חובה שיהיה לך ידע ובקיאות בכלים ובפלטפורמות הדיגיטליות בהן אתה משתמש לעבודה מרחוק: תוכנות לשיחות ועידה, השתלטות מרחוק על מחשבים, טלפוניה, כלים לניהול פרויקטים, אפליקציות תקשורת, הדפסה, סריקה וכד׳.

7. יכולת פתרון בעיות: היכולת לפתור בעיות טכניות באופן עצמאי היא הכרחית בסביבת עבודה מרחוק שבה אין תמיכה טכנית מיידית ע״י איש מקצוע מומחה.

8. ביטחון עצמי ועצמאות: עבודה מהבית דורשת יכולת לקיחת החלטות לבד וללא דיון והתיעצויות, העבודה אוטונומית ולכן חשובה היכולת לעבוד באופן עצמאי ולקבל החלטות ללא עזרה.

9. אמינות ויושרה: מעסיקים מסתמכים על עובדים אשר עובדים מהבית ללא פיקוח, כדי להשלים משימות ולעמוד בלוחות זמנים כאשר אין מי שעוקב ומוודא את הספק העבודה והאיכות שלה, כאשר עובדים מהבית חשוב להיות אמינים, לעשות את המקסימום ולהשלים את ההתחייבויות באופן עצמאי.

10. חוסן, יכולת להיות לבד זמן ממושך: עבודה מהבית יכולה להרגיש לפעמים מאוד בודדה, התמודדות עצמאית עם בדידות או נתק מהסביבה כאשר יש עומס ואחריות (לעיתים גם כישלונות ואתגרים קשים) דורשת חוסן ויכולת התמודדות.

11. שיתופי פעולה: כאשר עובדים מרחוק, עובדים מהבית, עדיין אפשר ליצור שיתופי פעולה עם קולגות, עם מערכות שונות, עם לקוחות וספקים. למרות המרחק הפיזי ואולי גם קצת בגללו, עובדים מהבית צריכים לעתים קרובות לשתף פעולה עם אחרים, ולכן היכולת לעבוד ביעילות בצוות חשובה.

12. חיים פרטיים: גבולות ברורים בין העבודה לחיים הפרטיים חשובים מאוד על מנת לאפשר עבודה מהבית לאורך זמן. הפיתוי של לערב בין העבודה והחיים עלול לגרום לשחיקה וחוסר איזון כאשר עובדים מהבית.

13. יזמות: חיפוש הזדמנויות, פיתוח אישי ומקצועי, ניהול זמן, למידה ושיתופי פעולה - כל אלו ועוד דורשים יכולות של יזם, ליזום פרויקטים, ליזום שתפי״ם, ליזום פתיחות אישי ולמידה.

14. גמישות מחשבתית: גמישות והתאמה לשינוי לוחות זמנים, סדרי עדיפויותֿ, ציפיות, פרוייקטים, מיקום, מערכות חשובה מאוד לשמירה על פרודוקטיביות ורמת שירות גבוה בעבודה מהבית.

קל לרצות לעבוד מהבית, יותר קשה להתאים את סביבת העבודה, מהלך החיים, הכלים והתמיכה לאורך זמן עבור מי שמעוניין לעבוד מהבית. הכישורים והיכולות, והאופי אותם מנינו כאן אשר דרושים לעבודה מהבית יבחנו לאורך זמן וידרשו תחזוקה ותמיכה מתמדת. עבודה מהבית לא מתאימה לכולם ויש לה מחיר.
במידה והמשרה אליה אתם מתמודדים דורשת גם עבודה מהבית, אפשר להשתמש ברשימה זו כדי להדגיש יכולות אופי וסביבת עבודה אשר יתמכו בעניין ויעודדו את המעסיקים לבחון אתכם, אפילו לשלב את הדברים בקורות החיים עוד לפני הגשת מועמדות למודעת דרושים.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

כניסה לחשבון