הדרכים הנכונות למציאת עבודה בשנת 2018 - "מובטל" דרושים

לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

הדרכים הנכונות למציאת עבודה בשנת 2018

במאמר זה נדבר על הדרכים הנכונות למציאת עבודה בתקופה זו, בשנת 2018, כאשר הנראות שלנו במנועי החיפוש הולכת וצוברת משמעות ומשפיעה על חיינו בכל ההיבטים כמעט.

 

קשרים קרובים /קשרים מהעבר בשירות מחפשי העבודה

הדבר הראשון, שלעתים הוא מורכב ברמה האישית, הוא פניה למעגל הראשון שלך, המשפחה והחברים הקרובים. לפעמים יש לנו רתיעה מסוימת לבקש סיוע (קטן כגדול) ממעגל החברים הקרוב ביותר או מהמשפחה מכל מיני סיבות, אבל מי שכן עושה את הצעד יכול לגלות שמעגל זה מעריך, אוהב ודואג ומוכן לעשות עבורך מעל ומעבר.

אחרכך בדוק וצור קשר עם חברים מהעבר, אלו שאיתם היית בקשר מקצועי אבל אינם נמנים עם החברים הקרובים שלך, בעיקר מי שהיום נמצא במקום בעל השפעה, מכיר אותך ויכול לעזור לך. נסה למצוא שלושה עד חמישה חברים רלוונטיים, חדש איתם את הקשר ונסה להיעזר בהם.

 

קולגות /אנשים מהתחום שלך

בשלב השני ו/או במקביל מומלץ להתחיל לייצר קשרים חדשים, אפשר לעשות זאת בקלות דרך אירועים וכנסים מקצועיים בתחום שלך, שם המשתתפים נמצאים במטרה להרחיב את מעגל המכרים שלהם ונמצאים כדי לייצר קשרים חדשים, קל ליזום שיחה, קל לייצר קשר חדש.

הרשם לכנס או שניים בחודש, תגיע מוכן לכנס (עם כרטיסי ביקור, לבוש ומסודר, מצב רוח חברותי וכד') וצור לעצמך קשרים חדשים מתוך רצון ראשוני של מתן עזרה ורק בשלב מאוחר יותר בקשת עזרה.
כל כנס יכול להניב לך 10-15 הכרויות חדשות מהן 3-4 משמעותיות לעתידך.

 

איך אתה נראה ברשתות החברתיות

תעשה גוגל על עצמך, תראה מה רואים.
תקן וסדר את הנראות שלך במנוע החיפוש והפוך את הנוכחות שלך שם לבעלת ערך עבור כל מי שמחפש אותך.
הדרכים לסדר את הנראות מגוונות, הבסיס יהיה סידור פרופיל הלינקדאין שלך (או פתיחת פרופיל), סידור פרופיל הפיסבוק שלך, ניתן להקים אתר קורות חיים (במנגנון חינמי של אתרים או באתר פרטי, זה לא עולה הרבה להקים אתר אישי) ועוד…

בדוק שבכל המקומות התמונות שלך ראויות וייצוגיות, המסרים חיוביים, דעות פוליטיות חשופות ברוב המקרים יכולות להזיק, קיצוניות מכל סוג יכולה להרתיע, עישון זה לא דבר חיובי במיוחד בתקופה זו ועוד ועוד…

 

דע איך להשתמש ברשתות החברתיות לחיפוש עבודה

אחרי שבדקת את עצמך ברשתות החברתיות, הגיע הזמן להשתמש בהן כדי לאתר את האנשים הרלוונטיים וליצור פניה מולם. אפשר למשל להיכנס לרשת לינקדאין ולפנות לכל אנשי משאבי האנוש בחברות הרלוונטיות לך, לפנות, לשאול לגבי צרכי כח אדם, להציע להגיע לראיון (אפילו רק כדי להכיר וגם אם אין כרגע הצעה "על השולחן").
בלינקדאין תוכל לייצר תכנים שמציגים את היכולות שלך, לשתף מאמרים, לשאול ולהשתתף בדיונים בתחום שלך ובכך להגדיל את החשיפה שלך מול הרשת שלך ומול מעסיקים פוטנציאליים.

 

דרושים דרושים דרושים, חפש עבודה בלוחות הדרושים

לוחות הדרושים הם עדיין מקור משמעותי למציאת עבודה, מעסיקים עדיין מפרסמים מודעות דרושים ומחפשים מועמדים דרך לוחות דרושים. אין צורך לשלם כדי למצוא עבודה ע"י לוח דרושים, ניתן לעשות את זה בקלות וביעילות בלוחות דרושים שאינם דורשים תשלום ממחפשי העבודה כמו לוח ג'ובמסטר, דרושים, מובטל דרושים וכד. כנס, פתח חשבון, שלח קורות חיים וצור קשר טלפוני מול מי שניתן.

 

צור קשר עם חברות כח אדם והד-הנטרים

חברות כח אדם מחזיקות במשרות מגוונות, חלקן משרות בלעדיות, חלקן משרות שאינן בלעדיות. בדוק מי הן החברות המרכזיות בתחום שלך וצור עימן קשר, אפשר פשוט לשלוח להן קורות חיים דרך אתר האינטרנט ואפשר ליזום קשר יותר חזק ע"י הגעה לראיון אישי ומסירת קורות חיים ובכך לייצר יתרון מול מחפשי העבודה שלא ביצעו מהלך זה. קשר טוב מול חברת כח אדם יכול לסייע מאוד במציאת הזדמנויות תעסוקה חדשות.

 

לסיכום

אלו היו שישה טיפים לשימוש נכון במשאבים שעומדים לרשותך לטובת חיפוש עבודה אמיתי וכמעט הכרחיים עבור כל אחד בכל מקצוע בשנת 2018. מי שלא יסתגל לתקופה עלול למצוא את עצמו ללא עבודה וללא הזדמנויות עבודה. זה הבסיס, נרחיב ונוסיף בעתיד על אופן הפעולה הנכון מול חברות כח אדם, מול הד-הנטרים ואתרי דרושים.

בהצלחה!

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • חיפוש עבודה
  חיפוש עבודה הוא תהליך אשר דורש משאבים וכוחות נפש - מכל אחד ובכל מצב.מי שפונה לתחומים המסורתיים כמו חיפוש עבודה בשירות לקוחות, חיפוש עבודה בשיווק, במזכירות ואדמיניסטרציה, חיפוש עבודה בביטחון או בעבודה פיזית אחרת חווה את אותם קשיים כמו מי שמחפש עבודה בתחומי הטכנולוגיה והמדע כמו חיפוש עבודה בהייטק או במקצועות האינטרנט, חיפוש עבודות מחקר…
 • איך אפשר להיכנס לתחום ההייטק (ללא ידע מוקדם וללא קורס במכללה)?
  נכון שזה נשמע כמו קליקבייט, כמו הבטחה שלא ניתן לממש באמת, אנחנו רגילים שקורסי הסבה למקצועות ההייטק הם קורסים יקרים וארוכים שבסופם אין באמת הבטחה לעבודה בתחום ההייטק. 
 • תצאו להתאוורר - חפשו עבודה מכל מקום
  זה נכון שחיפוש עבודה זה תהליך שחייבים לעשות כשחייבים למצוא עבודה, וזה נכון שיש קושי בחיפוש עבודה והוא דבר שמשפיע על הרבה מקומות בחיים שלנו, זה נכון שזה דחוף למצוא עבודה ולפעמים אפילו מאוד דחוף.
 • מתי עדיף לא לשלוח קורות חיים?
  כמחפשי עבודה אנחנו עוברים סיטואציות ומצבים שונים שמשפיעים עלינו וגורמים לנו להרגיש כל מיני דברים, ברי מזל, לא מוצלחים, יכולים לעשות הכל, כעס, תסכול, שמחה ועצב ועוד ועוד תחושות שעולות במהלך תהליך חיפוש העבודה ובהקשר אליו.
 • למה אתם לא מוצאים עבודה? ואחרים כן - בחנו את עצמכם
  אם גם אתם שואלים את עצמכם "למה אני לא מוצא עבודה?" או "למה המעסיקים לא חוזרים אלי?" …. אז המאמר הזה עבורכם. ישנן הרבה סיבות שיכולות לגרום למחפשי עבודה לא למצוא עבודה, חלקן סיבות אובייקטיביות שאינן קשורות באופן ישיר במה שאנחנו עושים בחיפוש העבודה וחלקן תוצאה ישירה של מה שאנחנו לא עושים בחיפוש עבודה.
 • לקראת החופש הגדול, טיפים לניסוח מודעת דרושים לנוער
  החופש הגדול מתקרב וכך גם הסוף לבלאגן במשרד, בני הנוער המחפשים עבודה יגיעו לכמה שבועות כדי לסדר את הארכיון, לטפל במחסנים, לסייע בסידור וארגון חדרים, יסרקו, ידריכו, יעזרו עם המחשבים ועוד ועוד.

כניסה לחשבון