לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה

טיפים ודגשים לימים הראשונים בעבודה חדשה

גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).
מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

עיניים פקוחות, אוזניים מקשיבות - לומדים

בשבוע הראשון שלך לעבודה אחד הדברים המשמעותיים שחייבים לעשות זה להקשיב, לראות, ללמוד. ללמוד את התרבות הארגונית, לראות את צורת העבודה בארגון, להכיר את האנשים, להרגיש את האנרגיה בחברה ולהבין איך להשתלב בהיבט המקצועי והחברתי בחברה.

להשתלב מקצועית בהדרגתיות

בארגונים וחברות ישראליות שונות יש נטייה לצבור משימות לפני שמצאו את האדם הנכון לתפקיד, ואז כאשר התפקיד מאויש הדברים מתחילים "ליפול" על העובד. רשימת מטלות שהולכת וגדלה נוחתת על שולחנך עוד לפני שהבנת היכן אתה נמצא. לכן, ההמלצה שלנו (עד כמה שניתן), קח על עצמך משימות באופן הדרגתי והגיוני. תשאל שאלות, תלמד מה מצופה ממך בכל משימה ותהיה הכי טוב שלך, הדבר הכי גרוע יהיה לקחת על עצמך יותר משימות משאתה יכול - ולתת תוצאות בינוניות או פחות מכך.

להקשיב, להבין ולהביע דעה

אפשר ורצוי להביע דעה, להציע פתרונות, לשאול שאלות. בדיונים ובישיבות חברה אפשר כמובן להביע דעה, להשתתף באופן פעיל כאשר ברור לך שאתה עדיין לא יודע את הכל, לכן יהיה חכם לעשות את זה בעדינות ובזהירות: "האם בדקתם את הפתרון הזה?" / "יש בארגון ניסיון עם דרך הפעולה הזו?" כך תוכל להציע ולהיות שותף בלי לדעת את כל הדברים שכבר נעשו או עליהם עובדים.

אל תמתין לקבל משימות

מבלי להעמיס על עצמך יותר ממה שאתה יכול, ובמידה ואתה רואה שאתה לא מקבל משימות מהסובבים אותך, מהמנהל החדש שלך, תציע לבצע. אם עולה משהו שצריך לעשות, תציע לבצע את העבודה או להצטרף למי שאחראי עליה כדי ללמוד ולהתחיל לתת תפוקה לחברה. בימים הראשונים לתפקיד צריך לפעמים למשוך אליך עבודה כדי לא להיות במצב של המתנה. זה לא מרגיש טוב ולא נראה טוב כשאין לך מה לעשות ואתה סתם יושב /עומד וממתין.

מצא מנטור

במקומות עבודה מסודרים ובעיקר בחברות גדולות, עובדים חדשים מוצמדים לעובד /עובדת ותיקים כדי שאלו יהיו מנחים מקצועיים שיקלו את הקליטה המקצועית והחברתית בארגון. לאט לאט אפשר להכיר קצת יותר לעומק את הנפשות הפועלות ולדעת מי יכול להיות מורה ומנטור איתו אפשר לגדול ולצמוח מקצועית.

קבע עם הבוס

בימים הראשונים לעבודה יש לנו נטייה להפתיע את המנהל במהלך היום עם שאלות ובקשות (שלגיטימי ומתבקש שיהיו בימים אלו), אם זה אפשרי, עדיף לתאם פגישה מסודרת בהתאם למשימות שקיבלת לאותו יום עבודה, כך המנהל ידע מתי לצפות לך ויהיה מוכן, כך גם לך יהיה זמן לפתור בעיות, לחקור את המשימה ולהגיע עם שאלות ובקשות אופרטיביות.

במידה וסיימת את המשימות, תוכל להשתמש בפגישה כדי להציג את מה שביצעת, לשאול אם יש משהו נוסף שצריך (שאולי התפספס לך), לבדוק אם היית יכול לבצע את המשימה בדרך טובה יותר ונכונה יותר, ובסופו של דבר גם לבדוק, "מה עוד אני יכול לעשות היום?".

משוב מהבוס בשלב מוקדם הוא דבר חשוב מאוד, כיוון שיש לכם עוד תקופה ארוכה של עבודה משותפת, ככל שתקדים להכיר ולהבין מה חשוב ומה פחות מבחינת החברה והבוס שלך, כך גם הבוס וגם החברה יהיה מרוצים מהר יותר ואתה תוכל לגדול, לצמוח ולהתקדם מהר יותר.

עדיף לא להשוות

כדי להישאר כל הזמן באנרגיה של עשייה, באנרגיה של יצירה, באנרגיה חיובית - אל תשווה בין מקום העבודה הקודם למקום החדש, משתי סיבות עיקריות: מה שהיה היה והעבודה הקודמת היא משהו שהסתיים, להשוות לא יעזור ולא עזר מעולם. מסתכלים קדימה, מסמנים את היעד הבא, וחותרים למטרה.

בהצלחה בתפקיד החדש.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המטרה - עבודה חדשה
  כשנכנסים לתהליך חיפוש עבודה צריך להגדיר מטרה, המטרה צריכה להיות פשוטה ברמת ההגדרה שלה, כשאת או אתה רואים את המטרה מול העיניים, אין שאלות לגביה. למשל:
 • למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?
  אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.
 • טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ
  לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?
 • 10 דברים שחייבים להפסיק לעשות כשמחפשים עבודה
  לקראת השנה החדשה, רצינו לציין 10 דברים שחייבים להפסיק לעשות כשמחפשים עבודה (ובכלל).

כניסה לחשבון