המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה - "מובטל" דרושים

לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה

טיפים ודגשים לימים הראשונים בעבודה חדשה

גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).
מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

עיניים פקוחות, אוזניים מקשיבות - לומדים

בשבוע הראשון שלך לעבודה אחד הדברים המשמעותיים שחייבים לעשות זה להקשיב, לראות, ללמוד. ללמוד את התרבות הארגונית, לראות את צורת העבודה בארגון, להכיר את האנשים, להרגיש את האנרגיה בחברה ולהבין איך להשתלב בהיבט המקצועי והחברתי בחברה.

להשתלב מקצועית בהדרגתיות

בארגונים וחברות ישראליות שונות יש נטייה לצבור משימות לפני שמצאו את האדם הנכון לתפקיד, ואז כאשר התפקיד מאויש הדברים מתחילים "ליפול" על העובד. רשימת מטלות שהולכת וגדלה נוחתת על שולחנך עוד לפני שהבנת היכן אתה נמצא. לכן, ההמלצה שלנו (עד כמה שניתן), קח על עצמך משימות באופן הדרגתי והגיוני. תשאל שאלות, תלמד מה מצופה ממך בכל משימה ותהיה הכי טוב שלך, הדבר הכי גרוע יהיה לקחת על עצמך יותר משימות משאתה יכול - ולתת תוצאות בינוניות או פחות מכך.

להקשיב, להבין ולהביע דעה

אפשר ורצוי להביע דעה, להציע פתרונות, לשאול שאלות. בדיונים ובישיבות חברה אפשר כמובן להביע דעה, להשתתף באופן פעיל כאשר ברור לך שאתה עדיין לא יודע את הכל, לכן יהיה חכם לעשות את זה בעדינות ובזהירות: "האם בדקתם את הפתרון הזה?" / "יש בארגון ניסיון עם דרך הפעולה הזו?" כך תוכל להציע ולהיות שותף בלי לדעת את כל הדברים שכבר נעשו או עליהם עובדים.

אל תמתין לקבל משימות

מבלי להעמיס על עצמך יותר ממה שאתה יכול, ובמידה ואתה רואה שאתה לא מקבל משימות מהסובבים אותך, מהמנהל החדש שלך, תציע לבצע. אם עולה משהו שצריך לעשות, תציע לבצע את העבודה או להצטרף למי שאחראי עליה כדי ללמוד ולהתחיל לתת תפוקה לחברה. בימים הראשונים לתפקיד צריך לפעמים למשוך אליך עבודה כדי לא להיות במצב של המתנה. זה לא מרגיש טוב ולא נראה טוב כשאין לך מה לעשות ואתה סתם יושב /עומד וממתין.

מצא מנטור

במקומות עבודה מסודרים ובעיקר בחברות גדולות, עובדים חדשים מוצמדים לעובד /עובדת ותיקים כדי שאלו יהיו מנחים מקצועיים שיקלו את הקליטה המקצועית והחברתית בארגון. לאט לאט אפשר להכיר קצת יותר לעומק את הנפשות הפועלות ולדעת מי יכול להיות מורה ומנטור איתו אפשר לגדול ולצמוח מקצועית.

קבע עם הבוס

בימים הראשונים לעבודה יש לנו נטייה להפתיע את המנהל במהלך היום עם שאלות ובקשות (שלגיטימי ומתבקש שיהיו בימים אלו), אם זה אפשרי, עדיף לתאם פגישה מסודרת בהתאם למשימות שקיבלת לאותו יום עבודה, כך המנהל ידע מתי לצפות לך ויהיה מוכן, כך גם לך יהיה זמן לפתור בעיות, לחקור את המשימה ולהגיע עם שאלות ובקשות אופרטיביות.

במידה וסיימת את המשימות, תוכל להשתמש בפגישה כדי להציג את מה שביצעת, לשאול אם יש משהו נוסף שצריך (שאולי התפספס לך), לבדוק אם היית יכול לבצע את המשימה בדרך טובה יותר ונכונה יותר, ובסופו של דבר גם לבדוק, "מה עוד אני יכול לעשות היום?".

משוב מהבוס בשלב מוקדם הוא דבר חשוב מאוד, כיוון שיש לכם עוד תקופה ארוכה של עבודה משותפת, ככל שתקדים להכיר ולהבין מה חשוב ומה פחות מבחינת החברה והבוס שלך, כך גם הבוס וגם החברה יהיה מרוצים מהר יותר ואתה תוכל לגדול, לצמוח ולהתקדם מהר יותר.

עדיף לא להשוות

כדי להישאר כל הזמן באנרגיה של עשייה, באנרגיה של יצירה, באנרגיה חיובית - אל תשווה בין מקום העבודה הקודם למקום החדש, משתי סיבות עיקריות: מה שהיה היה והעבודה הקודמת היא משהו שהסתיים, להשוות לא יעזור ולא עזר מעולם. מסתכלים קדימה, מסמנים את היעד הבא, וחותרים למטרה.

בהצלחה בתפקיד החדש.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • איך אפשר להיכנס לתחום ההייטק (ללא ידע מוקדם וללא קורס במכללה)?
  נכון שזה נשמע כמו קליקבייט, כמו הבטחה שלא ניתן לממש באמת, אנחנו רגילים שקורסי הסבה למקצועות ההייטק הם קורסים יקרים וארוכים שבסופם אין באמת הבטחה לעבודה בתחום ההייטק. 
 • תצאו להתאוורר - חפשו עבודה מכל מקום
  זה נכון שחיפוש עבודה זה תהליך שחייבים לעשות כשחייבים למצוא עבודה, וזה נכון שיש קושי בחיפוש עבודה והוא דבר שמשפיע על הרבה מקומות בחיים שלנו, זה נכון שזה דחוף למצוא עבודה ולפעמים אפילו מאוד דחוף.
 • מתי עדיף לא לשלוח קורות חיים?
  כמחפשי עבודה אנחנו עוברים סיטואציות ומצבים שונים שמשפיעים עלינו וגורמים לנו להרגיש כל מיני דברים, ברי מזל, לא מוצלחים, יכולים לעשות הכל, כעס, תסכול, שמחה ועצב ועוד ועוד תחושות שעולות במהלך תהליך חיפוש העבודה ובהקשר אליו.
 • למה אתם לא מוצאים עבודה? ואחרים כן - בחנו את עצמכם
  אם גם אתם שואלים את עצמכם "למה אני לא מוצא עבודה?" או "למה המעסיקים לא חוזרים אלי?" …. אז המאמר הזה עבורכם. ישנן הרבה סיבות שיכולות לגרום למחפשי עבודה לא למצוא עבודה, חלקן סיבות אובייקטיביות שאינן קשורות באופן ישיר במה שאנחנו עושים בחיפוש העבודה וחלקן תוצאה ישירה של מה שאנחנו לא עושים בחיפוש עבודה.
 • לקראת החופש הגדול, טיפים לניסוח מודעת דרושים לנוער
  החופש הגדול מתקרב וכך גם הסוף לבלאגן במשרד, בני הנוער המחפשים עבודה יגיעו לכמה שבועות כדי לסדר את הארכיון, לטפל במחסנים, לסייע בסידור וארגון חדרים, יסרקו, ידריכו, יעזרו עם המחשבים ועוד ועוד.
 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?

כניסה לחשבון