חיפוש עבודה - "מובטל" דרושים

לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

חיפוש עבודה


חיפוש עבודה הוא תהליך אשר דורש משאבים וכוחות נפש - מכל אחד ובכל מצב.
מי שפונה לתחומים המסורתיים כמו חיפוש עבודה בשירות לקוחות, חיפוש עבודה בשיווק, במזכירות ואדמיניסטרציה, חיפוש עבודה בביטחון או בעבודה פיזית אחרת חווה את אותם קשיים כמו מי שמחפש עבודה בתחומי הטכנולוגיה והמדע כמו חיפוש עבודה בהייטק או במקצועות האינטרנט, חיפוש עבודות מחקר וטכנולוגיה, ביוטק וכדומה.

אפילו חיפוש עבודה בתל אביב נראה לעיתים קשה יותר מחיפוש עבודה בערי הפריפרייה למרות שיש הרבה יותר בתי עסק, חברות והזדמנויות עבודה במרכז.

לכל אחד ואחת בחייו יהיו תקופות חיפוש עבודה ארוכות או קצרות, תקופות בהן יהיה קל יותר למצוא ותקופות בהן חיפוש עבודה נראה כמו נצח.

יש מגוון כלים ואפשרויות אשר תומכים בתהליך ומאפשרים יעילות ונגישות רבה להמון מעסיקים, כלים שלכאורה היו אמורים לפשט את מציאת העבודה הבאה, אבל בפועל זה לא ממש ככה.

משך תקופת חיפוש עבודה ממוצע היום במשק עומד על סביבות שלושה - ארבעה חודשים, זמן בו צריך לדעת לשמור על אופטימיות, על חיוניות, לשמור על הכסף ועל החסכונות (גם מי שזכאים לדמי אבטלה בתקופה זו). הזמן שעובר, החברים שממשיכים ומתקדמים, המשפחה אשר שואלת ומתעניינת (בטוב) והשאלות האישיות שעולות תמיד: האם אני בתחום הנכון לי? איזו עבודה אני מחפש/ת? לא רוצה את מה שהיה פעם…

אז מה עושים, איך עוברים שלושה חודשים של חיפוש עבודה ומצליחים לשפר את המצב התעסוקתי שהיה ואת המצב הכלכלי (הרי יש מטרה לעבודה) בלי ליפול? האם זה אפשרי בכלל?
 • לפני שאתם מתחילים, תקדישו יום או אפילו ערב אחד לטובת הכיוון שלכם. חשבו אילו תפקידים תרצו לבצע בתפקיד הבא ומה הוא יהיה. החליטו על שתים שלוש אפשרויות בהן תתמקדו בתהליך חיפוש העבודה.
 • לא צריך לחפש עבודה כל היום - קבעו לכם שעה - שעתיים ביום בהם אתם מתרכזים בחיפוש עבודה, באותו זמן תעשו רק את זה, תהיו ממוקדים בתהליך.
 • בדקו ושפרו את קורות החיים שלכם, אפשר לעשות את זה באופן עצמאי, יש הרבה מידע ומדריכים איך לכתוב קורות חיים לבד. אם יש לכם את האפשרות אז תשקלו פניה לגורם מקצועי שיכול לסייע בזה. מה שחשוב הוא שבתוך הזמן שאתם מקדישים לחיפוש עבודה, בדקו את מסמך קורות החיים שלכם (הוא אלמנט משמעותי מאוד בתהליך).
 • השתמשו בלוחות דרושים, באנשי כ"א, בחברות השמה - כל גורם מקצועי שיכול לקדם אתכם הוא גורם לגיטימי. שימו לב שאתם נעזרים באתרים, לוחות ואנשי מקצוע שבאמת מקצועיים ומציגים לכם תמונה אמיתית של המצב ובאמת פועלים עבורכם.
 • רק אתם אחראיים למצוא לעצמכם עבודה - אל תצפו שמישהו אחר יעשה את זה עבורכם. לכל אחד ואחת, גם אם הם הכי רוצים לעזור, יש את העיניינים שלהם וחיפוש העבודה שלך הוא לא תמיד הדבר הכי חשוב מבחינתם. קודם כל תדאגו לעצמכם.
 • פנו לחברים, פנו למשפחה, פנו לשכנים, פנו לקולגות, פנו למעסיקים מהעבר - אל תתביישו לפנות לכל המעגלים שלכם, קרובים ורחוקים ובאופן חיובי ובחיוך עדכנו אותם על המצב ובקשו מהם לפקוח עין - אחוזים גבוהים ממוצאי העבודה עשו את זה בעזרת קשרים.
 • תהיו חיוביים. תדאגו להישאר חיוביים.
חיפוש עבודה זה תהליך, זו דרך שכל אחד וכל אחת בכל תחום ומקצוע ומכל מקום בארץ ובעולם עוברים - אנחנו בלוח הדרושים "מובטל" דרושים עושים את המקסימום כדי להביא לכם את המשרות הכי טובות, המשרות הכי עדכניות, המשרות הכי נכונות ומאפשרים לכל מחפש עבודה ולכל מחפשת עבודה להגיש מועמדות ללא תנאי, הכל כדי שתמצאו עבודה מהר.

קדימה - למצוא את העבודה החדשה, בהצלחה!

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • איך אפשר להיכנס לתחום ההייטק (ללא ידע מוקדם וללא קורס במכללה)?
  נכון שזה נשמע כמו קליקבייט, כמו הבטחה שלא ניתן לממש באמת, אנחנו רגילים שקורסי הסבה למקצועות ההייטק הם קורסים יקרים וארוכים שבסופם אין באמת הבטחה לעבודה בתחום ההייטק. 
 • תצאו להתאוורר - חפשו עבודה מכל מקום
  זה נכון שחיפוש עבודה זה תהליך שחייבים לעשות כשחייבים למצוא עבודה, וזה נכון שיש קושי בחיפוש עבודה והוא דבר שמשפיע על הרבה מקומות בחיים שלנו, זה נכון שזה דחוף למצוא עבודה ולפעמים אפילו מאוד דחוף.
 • מתי עדיף לא לשלוח קורות חיים?
  כמחפשי עבודה אנחנו עוברים סיטואציות ומצבים שונים שמשפיעים עלינו וגורמים לנו להרגיש כל מיני דברים, ברי מזל, לא מוצלחים, יכולים לעשות הכל, כעס, תסכול, שמחה ועצב ועוד ועוד תחושות שעולות במהלך תהליך חיפוש העבודה ובהקשר אליו.
 • למה אתם לא מוצאים עבודה? ואחרים כן - בחנו את עצמכם
  אם גם אתם שואלים את עצמכם "למה אני לא מוצא עבודה?" או "למה המעסיקים לא חוזרים אלי?" …. אז המאמר הזה עבורכם. ישנן הרבה סיבות שיכולות לגרום למחפשי עבודה לא למצוא עבודה, חלקן סיבות אובייקטיביות שאינן קשורות באופן ישיר במה שאנחנו עושים בחיפוש העבודה וחלקן תוצאה ישירה של מה שאנחנו לא עושים בחיפוש עבודה.
 • לקראת החופש הגדול, טיפים לניסוח מודעת דרושים לנוער
  החופש הגדול מתקרב וכך גם הסוף לבלאגן במשרד, בני הנוער המחפשים עבודה יגיעו לכמה שבועות כדי לסדר את הארכיון, לטפל במחסנים, לסייע בסידור וארגון חדרים, יסרקו, ידריכו, יעזרו עם המחשבים ועוד ועוד.

כניסה לחשבון