לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?


אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.

למה נמלה (1)?
מתי ראית נמלה שמגיעה למכשול, מרימה ידיים וחוזרת על עקבותיה ? אף פעם.

למה נמלה (2)?
יודעים כמה הנמלה תאגור ותשמור במהלך הקיץ לקראת החורף? כל מה שהיא יכולה.

תארו לעצמכם כמה יכולתם לעשות אם לעולם שום מכשול לא היה עוצר אתכם ותמיד הייתם עושים את כל מה שביכולתכם !

אז תחשבו כמו נמלה!

הנמלה לעולם לא עוצרת במכשול
כאשר הנמלה רוצה להגיע ממקום אחד למקום אחר, שום מכשול בדרך לא יעצור אותה, הרים, גבעות או מים, הנמלה תמצא את הדרך מעל, מתחת או לצד המכשול, ותעבור אותו.

בקיץ הנמלה מכינה את עצמה לחורף
כל עוד המצב טוב ויש שפע של אוכל, הנמלה אוגרת את המקסימום שהיא יכולה לקראת החורף, היא יודעת שהתקופה הטובה הזו זמנית והיא מתכוננת לסופה.
יש כמה אמרות הממחישות את הלך הרוח, אחת מהן: "חור בגג מתקנים בקיץ".

בחורף הנמלה יודעת שזה זמני
בחורף הנמלה יודעת שעוד רגע הקיץ מגיע, ביום הראשון שחם היא יוצאת החוצה וחוזרת לעבוד, אם נהיה קר הנמלה חוזרת הביתה וכששוב מתחמם היא שוב יוצאת מיד. ברגע שההזדמנות מגיעה, הנמלה מנצלת ולוקחת את כל מה שנותנים לה.

נמלה היא טוטאלית
הנמלה תמיד פועלת להשיג את כל מה שהיא יכולה, גם אם יש לה מספיק, היא לא עוצרת ולא נחה ולא אומרת שזה מספיק טוב. הנמלה תמיד תעשה את כל מה שהיא יכולה.
לא תמצאו נמלים מתבטלות או נחות, תמיד עושות את כל מה שהן יכולות.

כשמחפשים עבודה - חושבים כמו נמלה!

על תעצרו את חיפוש העבודה עד שתמצאו עבודה. גם אם לפעמים קשה. גם כשמתאכזבים, גם אם "אין עבודה".
תמיד תראו קדימה, המטרה מולך והתקדמות לעברה זה מה שחשוב.
תעשו את כל מה שאתם יכולים מתוך צפייה שהדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר.

בהצלחה!
אהבתם - שתפו עם חברים (מחפשי עבודה או עובדים).מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?
 • המעסיקים לא חוזרים אליך? בדוק/י למה
  אתם ממשיכים להעביר קורות חיים אל מעסיקים ללא מענה? זה הזמן ללמוד כיצד לעשות זאת נכון. סיבות רבות יכולת להוביל לכך שמעסיקים לא חוזרים אליכם. אז למה זה קורה?
 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

כניסה לחשבון