לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

מדוע חיפוש עבודה ברשתות חברתיות כל כך פופולרי

חיפוש עבודה לבש ופשט צורות לאורך השנים. בעבר הרחוק, כדי למצוא עבודה היה צריך למצוא בעל מקצוע שיסכים לקבל את מחפש העבודה בתור חניך או שוליה, או להצטרף לגילדה מקצועית סגורה, מעמד שלעיתים נקנה בעבור כסף רב. בהמשך, עם התפתחות הדפוס ואמצעי התקשורת ההמוניים, האמצעי המוביל לחיפוש ומציאות עבודה היה לוח דרושים מודפס, בעיתונות היומית.

למרות שכיום, לוח דרושים בצורתו המקוונת, באתרי אינטרנט ייעודיים, עדיין רלוונטי מאוד, יש דרך מרכזית שהופכת ליותר ויותר משמעותית. אנו מדברים על הרשתות החברתיות, כמובן, רשתות שהפכו מזירה חברתית לשעות הפנאי לזירה משמעותית מאוד מבחינת ניהול קרירה ותעסוקה. מסתבר שרשתות חברתיות, ובהחלט לא רק פייסבוק הידועה, מסייעות למחפשי העבודה, לארגונים שונים, לעצמאים ולאנשי משאבי אנוש ומגייסים מקצועיים, לטוות קשרים, למצוא עבודה ולמצוא עובדים.

לוח דרושים והמהפך הדיגיטלי

לפני שנרחיב יותר על עולם הרשתות החברתיות השונות בישראל ועל הקשר בין הפופולריות שלהן לבין חיפוש עבודה בעידן הדיגיטלי, לא נתעלם מהשינוי העצום שעבר על האמצעי הוותיק של חיפוש עבודה הלא הוא "לוח דרושים" הוותיק והטוב.

במשך שנים רבות שימש הלוח בצורתו המודפסת בתור הדרך המרכזית למציאת עבודה חדשה. בזכות אמצעי זה, שהגיעה לתפוצה נרחבת שלא היה כדוגמתה, הציעו מעסיקים בכל מקום בעולם משרות מסוגים שונים.
סטודנט לעריכת דין חיפש מקום להתמחות? לוח דרושים היה המקום הראשון שאליו פנה.
טכנאי, הנדסאי או מהנדס חיפשו מקום טוב לעבוד בו? גם הם פנו לעיתון וללוח המודפס.
מנהלת חשבונות מדופלמת, שף מנוסה, קצין משוחרר מצבא קבע ורבים אחרים חיפשו את המשרה הבאה שלהם? גם הם לא יכלו לוותר על סריקת מודעות, סינון, ובחירה במשרות המתאימות ביותר.
גם מנהלים ובכירים עשו לא מעט שימוש באותם לוחות ותיקים וטובים.
עם התפתחות הטכנולוגיה, פריצת האינטרנט לחיינו ומאוחר יותר, השיפור הניכר במהירות הגלישה ובעיצוב האתרים, החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם הפיתוחים החדשים של הלוחות הוותיקים. כך בא לעולם לוח דרושים מקוון ודיגיטלי.

לוח זה מהווה פיתוח של הלוח הוותיק ויש בו כמה שיפורים משמעותיים, אך בבסיסו מדובר באותה גברת בשינוי אדרת. מצד אחד – המעסיקים מפרסמים מודעות דרושים עם תיאור משרה ודרישות לכל תפקיד ותפקיד. מצד שני – מחפשי העבודה צריכים לאתר את המשרות המעניינות אותם, ולפנות אל המעסיק. בשלב זה של התפתחות הטכנולוגיה הגיעה גם ההתפתחות החדשה ביותר בתחום של חיפוש העבודה – הרשתות החברתיות.

לא רק פייסבוק

השימוש ברשתות החברתיות נראה היה בתחילתו כעיסוק לצעירים בלבד, כדרך להעברת מסרים מידיים, תמונות, חוויות, רכילות. גישה זו, שהייתה נכונה בתחילה, השתנתה תוך כדי הבשלת הרעיון של הרשתות החברתיות ככאלה שיכולות למלא פונקציות מעשיות, בעולם האמיתי. לצד הפיכת הרשתות לפלטפורמה שיווקית ופרסומית, הפכו הללו גם לכלי בעל עוצמה מדהימה ממש למציאת עבודה ולטוויית קשים עסקיים. 

למי שטרם הפנים את הסיבות לפופולאריות של הרשתות החברתיות בתחום חיפוש העבודה, כחלופה של ממש לאותו לוח דרושים ישן טוב, נספר שאחוזי החדירה של הרשתות למשקי הבית בישראל גדול מאוד ונמצא עדיין בעליה. בהחלט לא מדובר רק בפייסבוק שכן ישנן חלופות לא מעטות כגון – טוויטר, מייספייס, מקושרים ואחרים. בתחום חיפוש העבודה ויצירת קשרים עם מעסיקים וארגונים תפסה רשת לינקדין מעמד חשוב ומיצבה את עצמה כבעלת תרומה של ממש בבניית פרופיל אישי ממוקד לשם התקדמות בתעסוקה ובקריירה.

רשת של יתרונות 

לרשתות החברתיות השונות יש כמה וכמה יתרונות שהופכות אותן לזירה האידיאלית למציאת מקום עבודה. בין היתרונות שהופכים את הרשתות למקום מועדף לחיפוש עבודה ניתן למצוא:

ניצול של קשרים – כאשר יותר ויותר מחפשי עבודה מנצלים את הרשתות החברתיות ואת הקשרים החברתיים הנרקמים בהן כדי לקבל הצעות עבודה, פשוט לא כדאי להיות היוצא מן הכלל.
קבוצת השווים – לקיחת חלק בקבוצות של בעלי מקצוע דומה, בעלי השכלה דומה או בעלי עניין משותף, היא דרך מצוינת להישאר בעניינים, גם בתחום של מציאת המשרה או התפקיד הבאים.
מגייסים מקצועיים – בין אם מדובר בתפקידים בכירים יותר ובין אם מדובר בתפקידים בכירים פחות, מגייסים מקצועיים תרים אחר מועמדים פוטנציאליים בכל הרשתות החברתיות הקיימות.
דפי חברות וארגונים עסקיים – גם בדפי החברות השונות ניתן לא פעם למצוא משרות איכותיות, לעיתים כאלה שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר.

חיפוש עבודה

לוח דרושים: דרושים
מודעות דרושים למייל: סוכן חכם
הפצה: הפצת קורות חיים

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?
 • המעסיקים לא חוזרים אליך? בדוק/י למה
  אתם ממשיכים להעביר קורות חיים אל מעסיקים ללא מענה? זה הזמן ללמוד כיצד לעשות זאת נכון. סיבות רבות יכולת להוביל לכך שמעסיקים לא חוזרים אליכם. אז למה זה קורה?
 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

כניסה לחשבון