לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

מציאת עבודה בהייטק - איך עושים זאת נכון?

שלל מילים נכתבו על היוקרה והמעמד הגבוה של עולם ההייטק, בייחוד זה הישראלי והמצליח. רבים שואלים עצמם, באופן טבעי, אם יש כיצד יוכלו להיכנס לתחום זה - ואנחנו מביאים לכם כאן את התשובות. ובכן, מה הן העצות הטובות ביותר למי שרוצה למצוא עבודה בהייטק?

1# כוונו למשרה שמתאימה לכישוריכם

אל תכוונו גבוה מידי (למשל: למשרה ניהולית כאשר אין לכם ניסיון) או נמוך מידי (לדוגמא: למשרת בודק תוכנה מתחיל, כשיש לכם ארבע שנות ניסיון בתחום). חשוב שתגישו מועמדות למשרות אשר הולמות את יכולותיכם, אחרת תדמיתכם תיפגע בעיני המגייסים - והמוראל שלכם ירד, במידה שבאמת לא תתקבלו.

2# הכינו 'שיעורי בית' לגבי המשרה שאיתרתם

להגיע לראיון עבודה זה טב ויפה, אך מומלץ שתבינו מראש מה היא דורשת מכם. מלבד היכולות והכישורים, מומלץ לוודא מה הן רמות השכר המתאימות לאופי המשרה, האם יש בה עתיד מבחינת קידום והאם היא נדרשת בשוק.
כך לדוגמא, כיום נחשבים מפתחי המובייל לשם החם בעולם ההייטק, הודות לפריחת תעשיית הסמארטפונים. מצד שני, אנשי התוכנה הם בעלי התפקידים שתמיד נדרשים, משום שתפקיד זה נחוץ בכל חברה מחברות תעשיית העילית.

3# התכוננו היטב גם לראיון העבודה

או ליתר דיוק - ראיונות העבודה. בעולם ההייטק, מינוי למשרה מסוימת (ובייחוד כשמדובר באדם חסר ניסיון יחסית) יכלול שורה ארוכה של ראיונות עבודה, כולל מבחני הערכה לעיתים ובחינות נוספות. מומלץ להיערך לכך מראש ולברר עם קרובים וחברים מה צפוי לכם, באופן כללי. כך תגיעו רגועים ובטוחים בעצמכם לכל שלב משלבי הקבלה לעבודה.

4# יש לכם דוגמאות לעשייה בתחום? הציגו אותן לראווה

אמנם לא בכל מקצוע בעולם ההייטק זה באמת אפשרי, אך אם יש לכם דוגמאות או הפניות המעידות על ניסיון בתחום, ראיון העבודה הוא הזמן להציג אותן. בין אם אלו פרויקטים שהשתתפתם בהם, מיזמים או רעיונות שהגיתם או המלצות ממעסיקים קודמים - כל דבר שתציגו (בתנאי שהוא קשור ישירות למשרה כמובן) יוסיף לכם נקודות זכות חשובות.

5# המעסיק הפוטנציאלי מברר פרטים עליכם - בררו אתם פרטים עליו

כיום, ומדובר בסוד גלוי וידוע, כל מעסיק מברר פרטים על המועמד אותו פגש דרך רשת האינטרנט - באמצעות הרשתות החברתיות ומנועי החיפוש. ואם זה כך, מדוע שלא תבררו אתם פרטים על החברה אותה הוא מייצג? בצורה כזו תוכלו להבין, פחות או יותר, מהו אופי העבודה הצפוי לכם, לדעת האם מדובר בגוף עם יציבות כלכלית ועם קצת מזל - גם תבינו עד כמה זקוקה החברה לאנשי מקצוע כמוכם. כל אלו יעניקו לכם יתרונות טובים לקראת השלבים המתקדמים בקבלה לעבודה.

6# אל תחששו להיעזר בחברות השמה

בשנים האחרונות קמו כמה וכמה חברות השמה, שכל כולן מתרכזות בתחום אחד: ההייטק. חברות אלו, מן הסתם, מחזיקות בניסיון רב יותר מכל אדם אחר בנוגע לחיפוש ומציאת משרה מתאימה בעולם זה. בפעם הבאה שתראו מודעת דרושים הייטק, אל תהססו להיעזר גם בהן: כך תגלו כי בשוק 'מסתתרות' שלל משרות שמתאימות בדיוק לדרישות שלכם. ללא אותן חברות השמה, כנראה שהייתם מתקשים מאוד למצוא אותן, אם בכלל.

7# התחילו מיד

במהלך חיפוש עבודה בהייטק יש משמעות לזמן, חשיבות היותך עדכני ומעודכן בתחום שמתפתח כל הזמן הינה מכרעת ומשמעותית מאוד לכן מומלץ לעשות את הכל כדי למצוא עבודה תוך זמן קצר. אפשר להתחיל כבר כאן ועכשיו

 

 

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.
 • המטרה - עבודה חדשה
  כשנכנסים לתהליך חיפוש עבודה צריך להגדיר מטרה, המטרה צריכה להיות פשוטה ברמת ההגדרה שלה, כשאת או אתה רואים את המטרה מול העיניים, אין שאלות לגביה. למשל:
 • למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?
  אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.
 • טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ
  לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?

כניסה לחשבון