לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

מרוץ העכברים

אם אתם מרגישים תקועים במבוך ההישרדות, כמו עכברים, הרי שאתם בחברה טובה. מרבית הישראלים חשים שהם רצים כל הזמן ממטלה למטלה, עובדים מסביב לשעון, מתעסקים רק במה שדחוף, ובסופו של יום המשכורת לא משהו... להיכן נעלמו שעות הפנאי? מתי אוכל לקרוא ספר? האם החופש מסתכם רק בשבוע על חוף ביוון? ובכן, אל הלחץ והמתח (שאינם מועילים במיוחד לבריאות) מצטרפת גם הקנאה באנשים המרגיזים הללו, שבאמת הצליחו לצאת ממרוץ העכברים. מה הם הבינו שאתם לא? האם רק גאונים מסוגלים לעשות זאת או שגם אתם יכולים? בואו נראה.

יותר כסף בפחות זמן

הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא שלא רק ביל גייטס או וורן באפט יכולים לצאת ממרוץ העכברים. לא צריך להיות מיליארדר או גאון עסקי, וגם לא צריך לפרוש למנזר בהרי ההימלאיה. יחד עם זאת, היציאה לא קורית מעצמה ודורשת מכם ללמוד מכשלונות, להשקיע זמן ומחשבה כדי להשיג את התוצאות. העיקרון הבסיסי הוא שיהיה לכם יותר כסף פנוי ושתשיגו אותו בפחות זמן. לכאורה מדובר בעיקרון פשוט להבנה, אך האמת היא שלמרבית האנשים כבר קשה לדמיין אותו. במילים פשוטות, עם השנים התרגלתם לסבול וקיבלתם לחלוטין את האמונה שעליכם לרוץ בלי הפסקה ממקום למקום, רק כדי לשרוד. לכן, השלב הראשון הוא לפחות להתחיל להאמין שישנה גם אופציה אחרת, ולאחר מכן לבחון את הדרכים להשגתה.

הגדרה מחודשת של סדרי עדיפויות

עכבר שרץ במבוך חושב רק על דבר אחד: הגבינה (או תלוש המשכורת במקרה שלכם). למרבה המזל, אתם אינכם עכברים ולכן כדאי לבצע עצירה מובנית (למשל, בשעות הערב עם בן הזוג, או עם מאמנת אישית), ולהקדיש מחשבה רצינית לסדרי העדיפויות שלכם. ייתכן למשל שתגלו כי המרדף אחר קידום בעבודה (שאינו מובטח וייקח לפחות עוד כמה שנים), אינו בעצם הדבר החשוב לכם ביותר. אולי היה זה חלום של תקופת הילדות וההתבגרות, אך כעת הדברים החשובים ביותר הם לבלות זמן עם הילדים. לכן, ערכו רשימה מסודרת של הדברים החשובים לכם באמת, נכון להיום, ומכאן התחילו לגזור את המטרות והכירו את הדרכים ליישומן.

איך עושים כסף?

כאמור, אחת המטרות המרכזיות היא לשמור על איכות חיים טובה (בהתאם לסדרי העדיפויות), ולשם כך יש להרוויח כסף. חשוב לדעת כי בעידן הנוכחי ישנן לא מעט אפשרויות להשיג "הכנסה פאסיבית" שלא היו פתוחות בעבר. לדוגמא, ישנם אנשים שפותחים עסק עצמאי, יש כאלה שלוקחים קורס קצר במסחר בבורסה (פתוח ונגיש לכולם), יש המנצלים אפשרויות להשקעות נדל"ן בחו"ל (עם חברות שמטפלות בהכול), ויש המנצלים את העולם האינסופי של האינטרנט (למשל, פתיחת חנות וירטואלית באי ביי או באמזון). כמו בכל תחום גם כאן יש להשקיע זמן בלמידה, אך עם התמדה ונחישות תוכלו למצוא את עצמכם לא רק עם הכנסה נוספת נאה, אלא גם עם עבודה מהבית בשעות הנוחות לכם. אגב, לא פחות חשובה מההכנסה היא ההוצאה. לדוגמא, ייתכן מאוד שהתמורה על שעות העבודה הארוכות שלכם מבוזבזת על קניות ובילויים יקרים שהתרגלתם אליהם. בחינה של ההוצאות הללו והגעה להתנהלות כלכלית נבונה עשויות בהחלט להקטין את שעות העבודה הנדרשות, להקנות לכם רווחה גדולה יותר, וגם זמן פנוי לדברים שבאמת בא לכם לעשות.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?
 • המעסיקים לא חוזרים אליך? בדוק/י למה
  אתם ממשיכים להעביר קורות חיים אל מעסיקים ללא מענה? זה הזמן ללמוד כיצד לעשות זאת נכון. סיבות רבות יכולת להוביל לכך שמעסיקים לא חוזרים אליכם. אז למה זה קורה?
 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

כניסה לחשבון