לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה בהייטק

ענף ההייטק הינו מתחומי התעסוקה המובילים והמבוקשים ביותר בישראל, וזאת בזכות תנאי עבודה ושכר גבוהים, סביבה איכותית ומתקדמת, וכן תעסוקה מאתגרת לצד אפשרויות קידום ופיתוח קריירה. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי עבודה בהייטק הינה שם כולל למגוון עצום של משרות בתחומי הניהול, הנדסה, פיתוח, טכנאות, תכנות, אבטחת איכות, שיווק, הנהלת חשבונות ומחסנאות. כל עבודה ניחנת במשכורות, ביקוש ותנאי קבלה אופייניים, המשתנים גם בין מקומות התעסוקה בהתאם לגודלם ולמידת הצלחתם..

חיפוש עבודה בענף ההייטק

ההייטק הינו ענף דינאמי המתפתח ומשתנה באופן תדיר, כך שבכל מספר שנים נוצרות משרות חדשות בעוד משרות אחרות מאבדות מזוהרן. לאור נתונים אלו, ועל פי נתוני חברת ההשמה להייטק טק ג'וב, חיפוש עבודה בהייטק הינה תופעה מקובלת ונפוצה מאוד בענף, ורבים הם המבקשים לשנות כיוון למטרות התפתחות וקידום, לצורך הסבה מקצועית וגם עקב פיטורין. השינויים התכופים החלים בענף הולכים יד ביד עם התפתחויות טכנולוגיות חדשות, ומובילים בין היתר לביקוש מתמיד אחר עובדים בעלי ידע רלבנטי. ואולם, חשוב לדעת כי לאור התחלופה הגבוהה קיים ביקוש רב לכל משרה אטרקטיבית, ועל מנת לזכות בה יש לעיתים קרובות לגלות נחישות ויוזמה.

סוגי משרות בענף ההייטק

כאמור, עולם ההייטק מורכב מקשת רחבה של משרות הנבדלות זו מזו בדרישותיהן ובתנאיהן. למעשה, כל מודעת דרושים בהייטק פונה לסוג מסוים של מועמדים בעלי הכשרה ויכולות שונות, ונתונים אלו מתוארים על פי רוב במודעה עצמה. להלן מספר דוגמאות נפוצות למשרות בענף ההייטק: 

• תכנות - משרות תכנות מתחלקות למספר סוגים ובהתאם לשפת התכנות הנדרשת, כדוגמת DOTNET, JAVA, PHP ו- HTML.
• אבטחת איכות- משרות אלו דורשות בין היתר ידע בכתיבת קודים, בשימושי תוכנה ובתוכנות ייחודיות לאיתור תקלות קוד.
• מערכות מידע - תחום זה כולל משרות מגוונות בתחומי אבטחת המידע, ניהול רשתות, אבטחת רשתות מחשב, ניתוח מערכות, תמיכה טכנית וניהול מאגרי מידע.
• מהנדסי תוכנה - מקצוע הפותח בפני בעליו מספר רב של תפקידים, וביניהם מהנדס תוכנה, מפתח אלגוריתמים ומהנדס RT.
• אדמיניסטרציה וניהול- על אלו נמנות בין היתר משרות ניהול משאבי אנוש, ראיית חשבון, הנהלת חשבון, גבייה, שירות לקוחות ומחסנאות.
• משרות בכירים- משרות ניהול בתחומים שונים הדורשות ניסיון רב בתחום ספציפי, כדוגמת סמנכ"ל כספים, מנהלי שיווק, מנהל תפעול וייצור, מנהל פיתוח ומנהלי טכנולוגיות. 

תכנון נכון ואורך רוח

חשוב לדעת שבמקרים רבים מציאת עבודה רווחית, משתלמת ומעניינת בהייטק עשויה לארוך זמן ממושך, על כן נדרשים הרבה אורך רוח וסבלנות. זאת מאחר ואיבוד הסבלנות ובחירת משרה שאינה מתאימה לכישורי העובד תוביל בדרך כלל למפח נפש ואל הצורך לחפש שוב אחר עבודה. לכן, מומלץ לקחת נשימה עמוקה ולהתייחס אל חיפוש העבודה כפרויקט בפני עצמו, עם מטרות, יעדים, לוחות זמנים וסקרי שוק. כמו כן כדאי להיעזר בכל האמצעים הקיימים כדוגמת משרדי חברות השמה, אתרי דרושים ואתרים של חברות הייטק, רשתות חברתיות ופורומים בתחום ההייטק. בנוסף לכך, מוטב לנצל קשרים אישיים עם חברים, קרובי משפחה או קולגות בתחום המסוגלים לספק מידע פנימי אודות משרות המתפנות בחברתם. הדרך אמנם איננה פשוטה, אך עם הרבה מוטיבציה, נחישות והתמדה ניתן בהחלט למצוא את המשרה המתאימה לכישורים ולשאיפות.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?
 • המעסיקים לא חוזרים אליך? בדוק/י למה
  אתם ממשיכים להעביר קורות חיים אל מעסיקים ללא מענה? זה הזמן ללמוד כיצד לעשות זאת נכון. סיבות רבות יכולת להוביל לכך שמעסיקים לא חוזרים אליכם. אז למה זה קורה?
 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

כניסה לחשבון