לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה בחו"ל - רילוקיישן כחוויהבמסגרת היציאה לרילוקיישן כחלק מהחלפת מקום העבודה בארץ למקום חדש בחו"ל, ישנם דברים רבים שיש להביא בחשבון. עבודה בחו"ל אינה פירושה רק מציאת מקום עבודה חדש והסתגלות לצוות העובדים, אלא במקרה בו כל בני המשפחה נוסעים מדובר בחוויה בלתי נשכחת, אך גם חוויה המצריכה לשאול שאלות כגון: כיצד ניתן ליהנות מהרילוקיישן, כיצד הילדים יסתגלו למקום החדש? תוך כמה זמן יהיה ניתן להשתלב בעבודה? 

אחרי השאלות הרבות –זה הזמן להסתכל על הדברים הטובים- עבודה בחו"ל הכוללת רילוקיישן מאפשרת להכיר מקומות חדשים בעולם, להכיר תרבויות אחרות וכן לרכוש שפה אחרת. נכון, אמנם מדובר הנסיעה למטרת עבודה, אך למרות הכל ניתן למצוא את ההזדמנות להתנתק מהעבודה וליהנות מהשינוי במקום.

 

 

יצירת קשרים

אחד הדברים החשובים ביותר בעבודה, בייחוד במסגרת עבודה בחו"ל הוא הליך יצירת קשרים. יצירת קשרים עם אנשים במקום העבודה מהווה אלמנט חשוב מאד בכל הקשור להתפתחות העסקית, גם כאשר מדובר על נסיעה לתקופה מוגבלת. אותם קשרים יכולים להיעשות בצורה בלתי פורמלית ופורמלית ויכולים לסלול את הדרך למקומות עבודה עם אנשים חדשים. 
היתרון המרכזי הוא צבירת ניסיון מקצועי, בייחוד אם מדובר במנהלים המגיעים לעבודה במקום אחר. יצירת קשרים עם אנשים במקום חדש מאפשרת לכם ללמוד דברים רבים אודות ניהול עסקים בחו"ל בהשוואה לארץ, מה שתורם לפיתוח היכולות העסקיות שלכם.

 

חיפוש מידע אודות עבודה בחו"ל 

אם עד עכשיו הזכרנו את המעבר למקום אחר כחוויה, הרי כמו בכל הדברים בחיים גם במקרה הזה ניתן למנות חסרון- החזרה הביתה. אותם קשרים שהיו בעבר לא בהכרח ימשיכו להיות. פירוש הדבר הוא שיש צורך לבנות את עצמך מחדש לאחר החזרה. כך או כך, לפני שיוצאים לדרך חשוב מאד לברר מידע אודות עבודה בחו"ל. 

אחת הדרכים הטובות ביותר לברר את המידע היא באמצעות כניסה לאתרים שונים העוסקים בנושא ומאפשרים לקרוא כתבות בעניין ןכך לקבל מידע אודות הנושא. למרות ההתרגשות הרבה, חשוב מאד לדעת במה מדובר. באותם אתרים ניתן למצוא את כל האינפורמציה אודות ההליך. ישנם מספר דברים שחשוב לבדוק כל הדרך למזוודות: 

מיקום: חשוב מאד לבחון את המיקום- אם פעם היה מקובל להגיע לחברות בארצות הברית, הרי כיום זה לא כך. היום ניתן למצוא עבודה במקומות שונים כגון ספרד, אירלנד או רוסיה.
חוזה: כאמור, לפני שכל המשפחה אורזת את החפצים חשוב מאד לבחון את החוזה על מנת לוודא כי הכל תקין וניתן להגיע למקום.
חוקיות: לפני חיפוש עבודה בחו"ל ומעבר של כל בני המשפחה, כדאי להשקיע מאמצים בחיפוש אחר עבודה חוקית. כפי שכבר הזכרנו, אחת הדרכים לבדוק האם מדובר בעבודה חוקית היא להיכנס לאתרי אינטרנט של חיפוש עבודה ולמצוא את המידע המתאים.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?
 • המעסיקים לא חוזרים אליך? בדוק/י למה
  אתם ממשיכים להעביר קורות חיים אל מעסיקים ללא מענה? זה הזמן ללמוד כיצד לעשות זאת נכון. סיבות רבות יכולת להוביל לכך שמעסיקים לא חוזרים אליכם. אז למה זה קורה?
 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

כניסה לחשבון