עבודה בחו"ל - רילוקיישן כחוויה - "מובטל" דרושים

לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה בחו"ל - רילוקיישן כחוויהבמסגרת היציאה לרילוקיישן כחלק מהחלפת מקום העבודה בארץ למקום חדש בחו"ל, ישנם דברים רבים שיש להביא בחשבון. עבודה בחו"ל אינה פירושה רק מציאת מקום עבודה חדש והסתגלות לצוות העובדים, אלא במקרה בו כל בני המשפחה נוסעים מדובר בחוויה בלתי נשכחת, אך גם חוויה המצריכה לשאול שאלות כגון: כיצד ניתן ליהנות מהרילוקיישן, כיצד הילדים יסתגלו למקום החדש? תוך כמה זמן יהיה ניתן להשתלב בעבודה? 

אחרי השאלות הרבות –זה הזמן להסתכל על הדברים הטובים- עבודה בחו"ל הכוללת רילוקיישן מאפשרת להכיר מקומות חדשים בעולם, להכיר תרבויות אחרות וכן לרכוש שפה אחרת. נכון, אמנם מדובר הנסיעה למטרת עבודה, אך למרות הכל ניתן למצוא את ההזדמנות להתנתק מהעבודה וליהנות מהשינוי במקום.

 

 

יצירת קשרים

אחד הדברים החשובים ביותר בעבודה, בייחוד במסגרת עבודה בחו"ל הוא הליך יצירת קשרים. יצירת קשרים עם אנשים במקום העבודה מהווה אלמנט חשוב מאד בכל הקשור להתפתחות העסקית, גם כאשר מדובר על נסיעה לתקופה מוגבלת. אותם קשרים יכולים להיעשות בצורה בלתי פורמלית ופורמלית ויכולים לסלול את הדרך למקומות עבודה עם אנשים חדשים. 
היתרון המרכזי הוא צבירת ניסיון מקצועי, בייחוד אם מדובר במנהלים המגיעים לעבודה במקום אחר. יצירת קשרים עם אנשים במקום חדש מאפשרת לכם ללמוד דברים רבים אודות ניהול עסקים בחו"ל בהשוואה לארץ, מה שתורם לפיתוח היכולות העסקיות שלכם.

 

חיפוש מידע אודות עבודה בחו"ל 

אם עד עכשיו הזכרנו את המעבר למקום אחר כחוויה, הרי כמו בכל הדברים בחיים גם במקרה הזה ניתן למנות חסרון- החזרה הביתה. אותם קשרים שהיו בעבר לא בהכרח ימשיכו להיות. פירוש הדבר הוא שיש צורך לבנות את עצמך מחדש לאחר החזרה. כך או כך, לפני שיוצאים לדרך חשוב מאד לברר מידע אודות עבודה בחו"ל. 

אחת הדרכים הטובות ביותר לברר את המידע היא באמצעות כניסה לאתרים שונים העוסקים בנושא ומאפשרים לקרוא כתבות בעניין ןכך לקבל מידע אודות הנושא. למרות ההתרגשות הרבה, חשוב מאד לדעת במה מדובר. באותם אתרים ניתן למצוא את כל האינפורמציה אודות ההליך. ישנם מספר דברים שחשוב לבדוק כל הדרך למזוודות: 

מיקום: חשוב מאד לבחון את המיקום- אם פעם היה מקובל להגיע לחברות בארצות הברית, הרי כיום זה לא כך. היום ניתן למצוא עבודה במקומות שונים כגון ספרד, אירלנד או רוסיה.
חוזה: כאמור, לפני שכל המשפחה אורזת את החפצים חשוב מאד לבחון את החוזה על מנת לוודא כי הכל תקין וניתן להגיע למקום.
חוקיות: לפני חיפוש עבודה בחו"ל ומעבר של כל בני המשפחה, כדאי להשקיע מאמצים בחיפוש אחר עבודה חוקית. כפי שכבר הזכרנו, אחת הדרכים לבדוק האם מדובר בעבודה חוקית היא להיכנס לאתרי אינטרנט של חיפוש עבודה ולמצוא את המידע המתאים.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • תצאו להתאוורר - חפשו עבודה מכל מקום
  זה נכון שחיפוש עבודה זה תהליך שחייבים לעשות כשחייבים למצוא עבודה, וזה נכון שיש קושי בחיפוש עבודה והוא דבר שמשפיע על הרבה מקומות בחיים שלנו, זה נכון שזה דחוף למצוא עבודה ולפעמים אפילו מאוד דחוף.
 • מתי עדיף לא לשלוח קורות חיים?
  כמחפשי עבודה אנחנו עוברים סיטואציות ומצבים שונים שמשפיעים עלינו וגורמים לנו להרגיש כל מיני דברים, ברי מזל, לא מוצלחים, יכולים לעשות הכל, כעס, תסכול, שמחה ועצב ועוד ועוד תחושות שעולות במהלך תהליך חיפוש העבודה ובהקשר אליו.
 • למה אתם לא מוצאים עבודה? ואחרים כן - בחנו את עצמכם
  אם גם אתם שואלים את עצמכם "למה אני לא מוצא עבודה?" או "למה המעסיקים לא חוזרים אלי?" …. אז המאמר הזה עבורכם. ישנן הרבה סיבות שיכולות לגרום למחפשי עבודה לא למצוא עבודה, חלקן סיבות אובייקטיביות שאינן קשורות באופן ישיר במה שאנחנו עושים בחיפוש העבודה וחלקן תוצאה ישירה של מה שאנחנו לא עושים בחיפוש עבודה.
 • לקראת החופש הגדול, טיפים לניסוח מודעת דרושים לנוער
  החופש הגדול מתקרב וכך גם הסוף לבלאגן במשרד, בני הנוער המחפשים עבודה יגיעו לכמה שבועות כדי לסדר את הארכיון, לטפל במחסנים, לסייע בסידור וארגון חדרים, יסרקו, ידריכו, יעזרו עם המחשבים ועוד ועוד.
 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?

כניסה לחשבון