לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה ככלי עבודה

כל אחד רואה את העבודה בעיניים שלו, סגנונות מגוונים מנקודות מבט שונות:

- עבודה למימוש עצמי.
- עבודה להשגת יעדים בקריירה.
- עבודה שהיא זמנית.
- עבודה כדי לעבור את החופש.
- עבודת החלומות שלי.

יש כאלה שבאמת עובדים את עבודת החלומות, מקצועות כמו רוכב אופניים מקצועי, טייס ניסוי למצנחי רחיפה, נהג מירוצים, צלם אקסטרים, טייס, שייט יאכטות, אפילו אדריכל צמרת וצייר לדעתי הם מקצועות מדהימים שמי שעוסק בהם הוא בר מזל. 

אבל, מנקודת מבט שונה קצת אפשר לחשוב שהפיכת תחביב או אהבה למקצוע יכולה איפשהו לפגום בכיף ובהנאה ולהפוך תחביב לעבודה יכול להביא קצת פחות תחביב וקצת יותר מחוייבות. לא לכולם יש את האפשרות הזו של להפוך תחביב למקצוע ולא כולם יסכימו לעשות מהלך כזה גם כשתינתן להם ההזדמנות המקצועית. 

עבודה זה כדי להרוויח את הכסף והמשאבים כדי לממש את עצמך בשעות הפנאי, זה מה שהייתי שומע מהחברים הקרובים שעובדים במקומות בהם, אפשר לנחש, לא כל כך אהבו לעבוד, לעבוד במקום שלא מספק גורם לך לבזבז כסף כדי להפיק הנאה ולפצות את עצמך במקומות אחרים, נורא קשה לעבור תקופה ארוכה כזו. 

עבודה בעצם, כפי שאני רואה אוצה, היא כלי. כלי שבאמצעותו ניתן להגיע למימוש עצמי, כלי שדרכו אפשר למצוא דרך חיים, כלי שמאפשר לנו להרגיש התקדמות מסויימת, כלי שמשמש כל אחד בשלבים שונים של חיינו למטרות שונות. 

לא צריך להיות כבד, למצוא עבודה זה קל אם באמת רוצים לעבוד, ופשוט מאוד אם מתייחסים לזה באופן שצריך, עבודה זה דבר זמני גם אם מצאת את עבודות חלומותיך וגם אם לא. 

שיהיה לך יום נעים, עבודה נעימה, מה התפקיד הבא שלך ?

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.
 • המטרה - עבודה חדשה
  כשנכנסים לתהליך חיפוש עבודה צריך להגדיר מטרה, המטרה צריכה להיות פשוטה ברמת ההגדרה שלה, כשאת או אתה רואים את המטרה מול העיניים, אין שאלות לגביה. למשל:
 • למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?
  אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.
 • טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ
  לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?

כניסה לחשבון