לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה ככלי עבודה

כל אחד רואה את העבודה בעיניים שלו, סגנונות מגוונים מנקודות מבט שונות:

- עבודה למימוש עצמי.
- עבודה להשגת יעדים בקריירה.
- עבודה שהיא זמנית.
- עבודה כדי לעבור את החופש.
- עבודת החלומות שלי.

יש כאלה שבאמת עובדים את עבודת החלומות, מקצועות כמו רוכב אופניים מקצועי, טייס ניסוי למצנחי רחיפה, נהג מירוצים, צלם אקסטרים, טייס, שייט יאכטות, אפילו אדריכל צמרת וצייר לדעתי הם מקצועות מדהימים שמי שעוסק בהם הוא בר מזל. 

אבל, מנקודת מבט שונה קצת אפשר לחשוב שהפיכת תחביב או אהבה למקצוע יכולה איפשהו לפגום בכיף ובהנאה ולהפוך תחביב לעבודה יכול להביא קצת פחות תחביב וקצת יותר מחוייבות. לא לכולם יש את האפשרות הזו של להפוך תחביב למקצוע ולא כולם יסכימו לעשות מהלך כזה גם כשתינתן להם ההזדמנות המקצועית. 

עבודה זה כדי להרוויח את הכסף והמשאבים כדי לממש את עצמך בשעות הפנאי, זה מה שהייתי שומע מהחברים הקרובים שעובדים במקומות בהם, אפשר לנחש, לא כל כך אהבו לעבוד, לעבוד במקום שלא מספק גורם לך לבזבז כסף כדי להפיק הנאה ולפצות את עצמך במקומות אחרים, נורא קשה לעבור תקופה ארוכה כזו. 

עבודה בעצם, כפי שאני רואה אוצה, היא כלי. כלי שבאמצעותו ניתן להגיע למימוש עצמי, כלי שדרכו אפשר למצוא דרך חיים, כלי שמאפשר לנו להרגיש התקדמות מסויימת, כלי שמשמש כל אחד בשלבים שונים של חיינו למטרות שונות. 

לא צריך להיות כבד, למצוא עבודה זה קל אם באמת רוצים לעבוד, ופשוט מאוד אם מתייחסים לזה באופן שצריך, עבודה זה דבר זמני גם אם מצאת את עבודות חלומותיך וגם אם לא. 

שיהיה לך יום נעים, עבודה נעימה, מה התפקיד הבא שלך ?

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?
 • המעסיקים לא חוזרים אליך? בדוק/י למה
  אתם ממשיכים להעביר קורות חיים אל מעסיקים ללא מענה? זה הזמן ללמוד כיצד לעשות זאת נכון. סיבות רבות יכולת להוביל לכך שמעסיקים לא חוזרים אליכם. אז למה זה קורה?
 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

כניסה לחשבון