לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה לסטודנטים

הלימודים האקדמיים נפרסים על פני מספר שנים ותובעים מן הסטודנט להקדיש זמן רב עבור הכנת עבודות, התכוננות למבחנים והשתתפות בשיעורים. בד בבד עם המאמץ האינטלקטואלי נדרש הסטודנט הצעיר גם לכלכל את עצמו, ולמרות שסטודנטים רבים מסתייעים כיום בהוריהם, עליהם לתרום לפחות באורח חלקי לפרנסתם. אכן מדובר במשימה לא פשוטה, בעיקר לאור המצב הכלכלי הפוקד את ישראל, אך חשוב לדעת שישנן לא מעט אפשרויות תעסוקה לסטודנטים המתאימות לאורח חייהם התובעני והשונה.

סוגים שונים של עבודות סטודנטים

ניתן לחפש עבודות לסטודנטים בלוחות הדרושים שבעיתונות הכתובה, ברשת האינטרנט וגם בלוחות החוגים בקמפוס. בדרך כלל, הגורמים המאפיינים את סוגי העבודות הללו יהיו היעדר הכשרה מקצועית, תעסוקה זמנית ושעות גמישות. להלן מספר עבודות המתאימות לסטודנטים:

• טיפול בבעלי מוגבלויות – סטודנטים רבים פונים לעבודה בעמותות ובגופים המנהלים מעונות לבעלי מוגבלויות. התעסוקה במעון כרוכה בליוויים של החוסים בשעות הפנאי, בהעברת פעילויות ובהכנתם לקראת היציאה למרכזי היום. מכיוון שבמרבית המעונות כוללת העבודה משמרות לילה, היא מתאימה במיוחד לסטודנטים המנצלים את הזמן השקט להכנת מטלות אקדמיות.

• עבודה מהבית דרך האינטרנט - בלוחות הדרושים שבאינטרנט ניתן למצוא כיום מגוון הצעות לעבודה מהבית, וביניהן כתיבה לבלוגים, מתן תגובות בפורומים והשתתפות ברשתות חברתיות בדגש שיווקי. העבודה ניחנת בשעות גמישות ביותר וזמינה למעשה מכל מקום עם המחשב הנייד או הטלפון החכם. מאידך, ההעסקה היא על בסיס פרילאנס ואיננה כוללת תנאים סוציאליים או התחייבות למספר שעות חודשי.

• עבודות נפוצות נוספות – מלבד התחומים המצוינים לעיל יכולים סטודנטים למצוא תעסוקה במגוון תחומים, וביניהם בחברות אבטחה, במוקדי שירות ומכירות, בעבודות פקידות בסיסיות, כמוכרים בחנויות, כאסיסטנטים למרצים, וכן בניקיון בתים ובשמרטפות. בנוסף, קיימות עבודות המקנות שכר מעט גבוה יותר בהתאם לכישורים שנרכשו, כדוגמת מעבר קורס חובשים בצבא, ניסיון קודם בשיווק, ידע בתחום המחשבים או השתתפות בקורסים טכניים. בכל פנייה למקום תעסוקה, חשוב מאוד שהסטודנט יעמוד על זכויותיו הבסיסיות מבחינת השעות, המשכורת והתנאים הסוציאליים המגיעים לו.

כיצד למצוא לעבודה

סטודנטים הינם לרוב אנשים צעירים בעלי ניסיון מוגבל בחיפוש עבודה ובהשתלבות תעסוקתית, לכן מומלץ להם להשקיע זמן בלימוד הנושא על מנת שלא לבזבז זמן יקר או לסבול מאכזבות מיותרות. חיפוש העבודה מתחיל כאמור בלוחות הדרושים בעיתונות ובאינטרנט, בהם ניתן בדרך כלל להשאיר פרטים אישיים המאפשרים למעסיק לחזור אל המועמד, וחשוב לדעת שלקורות חיים הכתובות בצורה נאותה ישנה השפעה משמעותית על סיכויי הקבלה. לאחר הפנייה מהמעסיק מגיעים לפגישה ולראיון בבית העסק. אל הראיון יש להגיע בלבוש מסודר ובהופעה הולמת, להציג את הכישורים הרלבנטיים לעבודה בנימה ריאלית, ובאופן כללי לנסות להשאיר רושם טוב. במידה והמעסיק התרשם מהמרואיין ומעדיפו על פני מועמדים אחרים, יפנה אליו לסיכום התנאים ולתחילת התעסוקה.

סטודנט או סטודנטית הלומדים במוסדות הלימוד השונים בארץ מוזמנים למצוא עבודה גם דרך האתר, לוח הדרושים החופשי שלנו פתוח בפניכם: לוח דרושים | עבודה לסטודנטים

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.
 • המטרה - עבודה חדשה
  כשנכנסים לתהליך חיפוש עבודה צריך להגדיר מטרה, המטרה צריכה להיות פשוטה ברמת ההגדרה שלה, כשאת או אתה רואים את המטרה מול העיניים, אין שאלות לגביה. למשל:
 • למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?
  אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.
 • טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ
  לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?

כניסה לחשבון