לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה לסטודנטים

הלימודים האקדמיים נפרסים על פני מספר שנים ותובעים מן הסטודנט להקדיש זמן רב עבור הכנת עבודות, התכוננות למבחנים והשתתפות בשיעורים. בד בבד עם המאמץ האינטלקטואלי נדרש הסטודנט הצעיר גם לכלכל את עצמו, ולמרות שסטודנטים רבים מסתייעים כיום בהוריהם, עליהם לתרום לפחות באורח חלקי לפרנסתם. אכן מדובר במשימה לא פשוטה, בעיקר לאור המצב הכלכלי הפוקד את ישראל, אך חשוב לדעת שישנן לא מעט אפשרויות תעסוקה לסטודנטים המתאימות לאורח חייהם התובעני והשונה.

סוגים שונים של עבודות סטודנטים

ניתן לחפש עבודות לסטודנטים בלוחות הדרושים שבעיתונות הכתובה, ברשת האינטרנט וגם בלוחות החוגים בקמפוס. בדרך כלל, הגורמים המאפיינים את סוגי העבודות הללו יהיו היעדר הכשרה מקצועית, תעסוקה זמנית ושעות גמישות. להלן מספר עבודות המתאימות לסטודנטים:

• טיפול בבעלי מוגבלויות – סטודנטים רבים פונים לעבודה בעמותות ובגופים המנהלים מעונות לבעלי מוגבלויות. התעסוקה במעון כרוכה בליוויים של החוסים בשעות הפנאי, בהעברת פעילויות ובהכנתם לקראת היציאה למרכזי היום. מכיוון שבמרבית המעונות כוללת העבודה משמרות לילה, היא מתאימה במיוחד לסטודנטים המנצלים את הזמן השקט להכנת מטלות אקדמיות.

• עבודה מהבית דרך האינטרנט - בלוחות הדרושים שבאינטרנט ניתן למצוא כיום מגוון הצעות לעבודה מהבית, וביניהן כתיבה לבלוגים, מתן תגובות בפורומים והשתתפות ברשתות חברתיות בדגש שיווקי. העבודה ניחנת בשעות גמישות ביותר וזמינה למעשה מכל מקום עם המחשב הנייד או הטלפון החכם. מאידך, ההעסקה היא על בסיס פרילאנס ואיננה כוללת תנאים סוציאליים או התחייבות למספר שעות חודשי.

• עבודות נפוצות נוספות – מלבד התחומים המצוינים לעיל יכולים סטודנטים למצוא תעסוקה במגוון תחומים, וביניהם בחברות אבטחה, במוקדי שירות ומכירות, בעבודות פקידות בסיסיות, כמוכרים בחנויות, כאסיסטנטים למרצים, וכן בניקיון בתים ובשמרטפות. בנוסף, קיימות עבודות המקנות שכר מעט גבוה יותר בהתאם לכישורים שנרכשו, כדוגמת מעבר קורס חובשים בצבא, ניסיון קודם בשיווק, ידע בתחום המחשבים או השתתפות בקורסים טכניים. בכל פנייה למקום תעסוקה, חשוב מאוד שהסטודנט יעמוד על זכויותיו הבסיסיות מבחינת השעות, המשכורת והתנאים הסוציאליים המגיעים לו.

כיצד למצוא לעבודה

סטודנטים הינם לרוב אנשים צעירים בעלי ניסיון מוגבל בחיפוש עבודה ובהשתלבות תעסוקתית, לכן מומלץ להם להשקיע זמן בלימוד הנושא על מנת שלא לבזבז זמן יקר או לסבול מאכזבות מיותרות. חיפוש העבודה מתחיל כאמור בלוחות הדרושים בעיתונות ובאינטרנט, בהם ניתן בדרך כלל להשאיר פרטים אישיים המאפשרים למעסיק לחזור אל המועמד, וחשוב לדעת שלקורות חיים הכתובות בצורה נאותה ישנה השפעה משמעותית על סיכויי הקבלה. לאחר הפנייה מהמעסיק מגיעים לפגישה ולראיון בבית העסק. אל הראיון יש להגיע בלבוש מסודר ובהופעה הולמת, להציג את הכישורים הרלבנטיים לעבודה בנימה ריאלית, ובאופן כללי לנסות להשאיר רושם טוב. במידה והמעסיק התרשם מהמרואיין ומעדיפו על פני מועמדים אחרים, יפנה אליו לסיכום התנאים ולתחילת התעסוקה.

סטודנט או סטודנטית הלומדים במוסדות הלימוד השונים בארץ מוזמנים למצוא עבודה גם דרך האתר, לוח הדרושים החופשי שלנו פתוח בפניכם: לוח דרושים | עבודה לסטודנטים

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • עבודה לסטודנטים, עבודה במהלך לימודים
  רובנו, זקוקים לפרנסה בכל שלב בחיים, וגם בתקופת הלימודים. במאמר זה נראה מהם התפקידים שמתאימים לסטודנטים? ואיך מוצאים עבודה שמשתלבת באופן הטוב ביותר עם תקופת לימודים?
 • איך עוברים מתפקידי מזכירות לניהול משרד?
  תפקידי מזכירות ואדמיניסטרציה הם תחום רחב ומגוון מתוכו אפשר להתפתח ולצמוח לתפקידים ותחומים נוספים. אנו כאן על מנת לסייע לכם ללמוד על דרכים להתקדם בדרגות ולעבור מתפקידי מזכירות ותפקידי אדמיניסטרציה, לתפקידים בכירים יותר כמו ניהול משרד וכמו עוזרת אישית לבכירים. אז איך עושים זאת?
 • המעסיקים לא חוזרים אליך? בדוק/י למה
  אתם ממשיכים להעביר קורות חיים אל מעסיקים ללא מענה? זה הזמן ללמוד כיצד לעשות זאת נכון. סיבות רבות יכולת להוביל לכך שמעסיקים לא חוזרים אליכם. אז למה זה קורה?
 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.

כניסה לחשבון