לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

עבודה מועדפת

לאחר מספר שנים של שירות בצבא, אתם יוצאים לאזרחות ומנסים למצוא את מקומכם בעולם הגדול. זה עתה השתחררתם מאחת המסגרות הלוחצות ביותר וכעת העולם מונח לרגליכם וצריך לגעת לאן ללכת. אם יש משהו שצריך לחשוב עליו הוא נושא המענק שמקבלים עם השחרור וכמובן גם עבודה מועדפת. יש היגיון מאחוריה.מצד אחד, חסרים בכמה תחומים בישראל עובדים. תמיד יש מחסור בעובדים וברגע שהחוסרים הללו מתמלאים יכולים המעסיקים להמשיך ולעבוד כמו שצריך. מדובר בתחומים שיש להם עדיפות ברמה הלאומית ולכן הכוונה היא ליצור את התחומים הללו כמובילי עבודה מועדפת בעבור המשתחררים הטריים, שעושים זאת חצי שנה.

לעבוד בכל המקצועות הפשוטים

לכל אחד יכולה להיות העדפה לגבי עבודה מועדפת ויש מי שיתחברו לתחום עבודה מסוים על פני אחר. אחד התחומים המוכרים ביותר לעבודה המועדפת הוא התדלוק. יש הרבה מאוד תחנות דלק ברחבי הארץ ומרבית התחנות עובדות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. מי שמחפשים עבודה רבה, יוכלו למצוא זאת בתחנות דלק.תחום אחר שנורא נחמד לעבוד בו הוא החקלאות. ענפי החקלאות השונים הם עבודה מועדפת, ולא אחת אתם נחשפים לעובדה שחסרות ידיים עובדות בחקלאות. אמנם החקלאות נחשבת לעבודה קשה יותר מתחנות הדלק, אך מדובר על עבודה מאוד ערכית ומחזקת את הגוף והנפש, ממש כמו עבודה פיזית בתחום הבניין.

להתמקד בתחום התיירות

מי שרוצה יכול למצוא עבודה מועדפת בתחום המלונאות. בתי המלון בארץ תמיד עובדים ובהחלט ניתן למצוא בית מלון שבו יש לא מעט אפשרויות לעבודה והדבר כולל בסופו של דבר גם אפשרויות קידום. לא תמיד כולם חושבים על הדבר, אך תיירות היא תחום תעסוקה מוביל ברחבי העולם ויש אפילו תואר אקדמי במלונאות.מי שרוצה יכול משם להתפתח עוד ולמצוא את עצמו לומד את הנושא או שעובד ומתקדם בסולם הדרגות בכל בית מלון בארץ ולאחר מכן אולי אפילו בעולם. מכיוון שחיילים משוחררים רבים מכירים את נושא הביטחון, ניתן בבתי המלון למצוא לא אחת תפקידים חשובים ואיכותיים של מאבטחים ואחראים על האבטחה ברמה הנדרשת. 

להנות מכל העוגה

עבודה מועדפת נותנת לכל אחד כמה מתנות מאוד חשובות. מצד אחד, כל מי שהולך לעבוד בעבודה מועדפת מקבל משכורת. אמנם מדובר על שכר מינימום, אך זוהי משכורת מאוד טובה ביחס למשכורת הצבאית עד כה. מעבר לכך, לאחר סיום פרק זמן של חצי שנה שבה עובדים בעבודה מועדפת מגיע החלק של המענק המיוחל.
נכון, עבור חצי שנה של עבודה במקום מועדף מקבלים גם מענק נוסף והדבר בסופו של דבר מעלה את המשכורת החודשית באופן יחסי. את הכסף שהרווחתם אפשר להוציא על הטיול הגדול שאחרי הצבא, או לחילופין, ניתן להוציא אותו על הלימודים האקדמאיים או על העסק שתקימו.

להתחיל עכשיו

עבור מי שמחפש עבודה מועדפת באופן ספציפי, בלוח הדרושים שלנו ניתן לסנן את המשרות לפי הקריטרייון ולראות הצעות עבודה המוגדרות כעבודה מועדפת בכל הארץ, כאן: הצעות עבודה מועדפת.

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.
 • המטרה - עבודה חדשה
  כשנכנסים לתהליך חיפוש עבודה צריך להגדיר מטרה, המטרה צריכה להיות פשוטה ברמת ההגדרה שלה, כשאת או אתה רואים את המטרה מול העיניים, אין שאלות לגביה. למשל:
 • למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?
  אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.
 • טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ
  לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?

כניסה לחשבון