טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ - "מובטל" דרושים

לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ

לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?

תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה

אתם מחפשים עבודה כבר חודשיים, רואים כמה הצעות עבודה נחמדות, אבל לא מה שאתם מחפשים באמת. הבוס הקודם אפילו הציע לכם לחזור לג'וב הקודם שלכם וויתרתם (כי זה לא באמת מה שאתם מחפשים) ואז כשאתם נמצאים במצב כלכלי פחות טוב ממה שאתם רגילים מצאתם הצעת עבודה בינונית מינוס ושלחתם קורות חיים - לא מה שאתם מחפשים אבל ג'וב בינוני פתאום נראה כמו ג'וב טוב. הגשתם מועמדות.

אחרי יומיים, ובגלל שאתם ממש מציאה עבור אותו מעסיק, קיבלתם שיחת טלפון והזמנה לראיון עבודה, הגוב לא משהו אבל נשמע די בסדר בטלפון. קבעתם ראיון עבודה.

הגעתם לראיון, קצת מבואסים, אבל זה המצב ואין מה לעשות. ג'וב זה ג'וב ואתם מרגישים שאתם צריכים כזה כבר. אחרי 20 דקות המעסיק אומר לכם שהתקבלתם מבחינתו ואתם יכולים להתחיל בעוד כמה ימים. ברגע של היסוס, הרי זה לא עבודת החלומות שלכם, זו לה התפקיד שבשבילו עזבתם את מקום העבודה הקודם, זה לא מה שחשבתם שיקרה. אמרתם שתחזירו תשובה בעוד יום /יומיים. נפרדתם בצורה מכובדת, הודתם למעסיק על הראיון ועל ההצעה, הבטחתם לחזור אליו.

השאלה היא, האם תיקחו את הג'וב הזה? האם כדאי לותר על החלום או על המטרה כדי להרגיש בטוח יותר בג'וב קליל וזמין להתחלה מידית. זה לא ג'וב ג'וב אבל זה משהו.

המקרה שתיארנו קורה לרבים, יש מי שהצעת העבודה הזו מגיעה ממעסיק קודם שרוצה אותך חזרה ואולי אפילו מוכן לתת לך הטבה בתנאים, יש מי שמקבל הצעה כזו כיוון שהוא מוכר בתחום ומעסיקים מכירים את האיכות שבוא. השאלה הזו יכולה להיות שאלה פשוטה מאוד עבור מישהו ושאלה מורכבת מאוד עבור אחר.

אין תשובה ברורה וכל אחד ואחת צריכים לעשות את החשבון שלהם, אם לקחת את הג'וב או לוותר עליו, קריטריונים כמו מצב כלכלי עכשווי, כמו מצב המשק, השאיפות המקצועיות, מטרות עתידיות (דירה, נישאים, טיול..) לכן כל אחד ואחת צריכים לשקול את הכל ולהחליט, כל עבודה מכבדת את בעליה, אפשר לחזור לתפקיד קודם ואפשר לשאוף לשינוי כל זה בהינתן שהמצב מאפשר את הבחירה. לפעמים הג'וב המוצע, גם אם הוא לא ג/'וב ג'וב - הוא הג'וב שצריך לבחור.

עוזרים לך למצוא את ה ג'וב ג'וב שלך!

אנחנו מזמינים אותך להיכנס ללוח הדרושים שלנו למצוא את הצעות העבודה הנכונות לך לעכשיו, מה שאת מחפשת, מה שאתה מחפש, ולהגיש מועמדות ללא תנאים.
לוח דרושים: דרושים

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • חיפוש עבודה
  חיפוש עבודה הוא תהליך אשר דורש משאבים וכוחות נפש - מכל אחד ובכל מצב.מי שפונה לתחומים המסורתיים כמו חיפוש עבודה בשירות לקוחות, חיפוש עבודה בשיווק, במזכירות ואדמיניסטרציה, חיפוש עבודה בביטחון או בעבודה פיזית אחרת חווה את אותם קשיים כמו מי שמחפש עבודה בתחומי הטכנולוגיה והמדע כמו חיפוש עבודה בהייטק או במקצועות האינטרנט, חיפוש עבודות מחקר…
 • איך אפשר להיכנס לתחום ההייטק (ללא ידע מוקדם וללא קורס במכללה)?
  נכון שזה נשמע כמו קליקבייט, כמו הבטחה שלא ניתן לממש באמת, אנחנו רגילים שקורסי הסבה למקצועות ההייטק הם קורסים יקרים וארוכים שבסופם אין באמת הבטחה לעבודה בתחום ההייטק. 
 • תצאו להתאוורר - חפשו עבודה מכל מקום
  זה נכון שחיפוש עבודה זה תהליך שחייבים לעשות כשחייבים למצוא עבודה, וזה נכון שיש קושי בחיפוש עבודה והוא דבר שמשפיע על הרבה מקומות בחיים שלנו, זה נכון שזה דחוף למצוא עבודה ולפעמים אפילו מאוד דחוף.
 • מתי עדיף לא לשלוח קורות חיים?
  כמחפשי עבודה אנחנו עוברים סיטואציות ומצבים שונים שמשפיעים עלינו וגורמים לנו להרגיש כל מיני דברים, ברי מזל, לא מוצלחים, יכולים לעשות הכל, כעס, תסכול, שמחה ועצב ועוד ועוד תחושות שעולות במהלך תהליך חיפוש העבודה ובהקשר אליו.
 • למה אתם לא מוצאים עבודה? ואחרים כן - בחנו את עצמכם
  אם גם אתם שואלים את עצמכם "למה אני לא מוצא עבודה?" או "למה המעסיקים לא חוזרים אלי?" …. אז המאמר הזה עבורכם. ישנן הרבה סיבות שיכולות לגרום למחפשי עבודה לא למצוא עבודה, חלקן סיבות אובייקטיביות שאינן קשורות באופן ישיר במה שאנחנו עושים בחיפוש העבודה וחלקן תוצאה ישירה של מה שאנחנו לא עושים בחיפוש עבודה.
 • לקראת החופש הגדול, טיפים לניסוח מודעת דרושים לנוער
  החופש הגדול מתקרב וכך גם הסוף לבלאגן במשרד, בני הנוער המחפשים עבודה יגיעו לכמה שבועות כדי לסדר את הארכיון, לטפל במחסנים, לסייע בסידור וארגון חדרים, יסרקו, ידריכו, יעזרו עם המחשבים ועוד ועוד.

כניסה לחשבון