לוח דרושים וחיפוש עבודה, מודעות דרושים אמיתיות בלבד

search-iconמצא עבודה

טוב ג'וב אחד ביד משניים (ג'וב ג'וב) על העץ

לפעמים בתקופת חיפוש עבודה נקבל הצעה לג'וב נחמד בו אפשר להרוויח כמו כל ג'וב נחמד אחר, השאלה שאנחנו צריכים להתמודד איתה היא האם טוב ג'וב אחד ביד משניים על העץ (מג'וב אחר שאולי יגיע בעתיד). מה הייתם עושים?

תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה

אתם מחפשים עבודה כבר חודשיים, רואים כמה הצעות עבודה נחמדות, אבל לא מה שאתם מחפשים באמת. הבוס הקודם אפילו הציע לכם לחזור לג'וב הקודם שלכם וויתרתם (כי זה לא באמת מה שאתם מחפשים) ואז כשאתם נמצאים במצב כלכלי פחות טוב ממה שאתם רגילים מצאתם הצעת עבודה בינונית מינוס ושלחתם קורות חיים - לא מה שאתם מחפשים אבל ג'וב בינוני פתאום נראה כמו ג'וב טוב. הגשתם מועמדות.

אחרי יומיים, ובגלל שאתם ממש מציאה עבור אותו מעסיק, קיבלתם שיחת טלפון והזמנה לראיון עבודה, הגוב לא משהו אבל נשמע די בסדר בטלפון. קבעתם ראיון עבודה.

הגעתם לראיון, קצת מבואסים, אבל זה המצב ואין מה לעשות. ג'וב זה ג'וב ואתם מרגישים שאתם צריכים כזה כבר. אחרי 20 דקות המעסיק אומר לכם שהתקבלתם מבחינתו ואתם יכולים להתחיל בעוד כמה ימים. ברגע של היסוס, הרי זה לא עבודת החלומות שלכם, זו לה התפקיד שבשבילו עזבתם את מקום העבודה הקודם, זה לא מה שחשבתם שיקרה. אמרתם שתחזירו תשובה בעוד יום /יומיים. נפרדתם בצורה מכובדת, הודתם למעסיק על הראיון ועל ההצעה, הבטחתם לחזור אליו.

השאלה היא, האם תיקחו את הג'וב הזה? האם כדאי לותר על החלום או על המטרה כדי להרגיש בטוח יותר בג'וב קליל וזמין להתחלה מידית. זה לא ג'וב ג'וב אבל זה משהו.

המקרה שתיארנו קורה לרבים, יש מי שהצעת העבודה הזו מגיעה ממעסיק קודם שרוצה אותך חזרה ואולי אפילו מוכן לתת לך הטבה בתנאים, יש מי שמקבל הצעה כזו כיוון שהוא מוכר בתחום ומעסיקים מכירים את האיכות שבוא. השאלה הזו יכולה להיות שאלה פשוטה מאוד עבור מישהו ושאלה מורכבת מאוד עבור אחר.

אין תשובה ברורה וכל אחד ואחת צריכים לעשות את החשבון שלהם, אם לקחת את הג'וב או לוותר עליו, קריטריונים כמו מצב כלכלי עכשווי, כמו מצב המשק, השאיפות המקצועיות, מטרות עתידיות (דירה, נישאים, טיול..) לכן כל אחד ואחת צריכים לשקול את הכל ולהחליט, כל עבודה מכבדת את בעליה, אפשר לחזור לתפקיד קודם ואפשר לשאוף לשינוי כל זה בהינתן שהמצב מאפשר את הבחירה. לפעמים הג'וב המוצע, גם אם הוא לא ג/'וב ג'וב - הוא הג'וב שצריך לבחור.

עוזרים לך למצוא את ה ג'וב ג'וב שלך!

אנחנו מזמינים אותך להיכנס ללוח הדרושים שלנו למצוא את הצעות העבודה הנכונות לך לעכשיו, מה שאת מחפשת, מה שאתה מחפש, ולהגיש מועמדות ללא תנאים.
לוח דרושים: דרושים

מאמרים אחרונים בתחום חיפוש עבודה

 • אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני
  ברור לכול שככלל, הרושם הראשון חשוב וקובע, אבל פחות ברור שיצירת רושם ראשון במקום עבודה חדש, איננו עניין לרגע ויכול להימשך זמן רב ואפילו מספר חודשים. וזאת מדוע ? בארגונים גדולים , לוקח זמן ליצור רושם ראשון אצל האנשים. באשר מדובר בארגון גדול, דרושים מספר חודשים עד שמזדמן לפגוש את כל המנהלים, העובדים, הספקים, השותפים…
 • איך לבסס מעמד בתפקיד חדש?
  התחלת לעבוד בעבודה חדשה, בתקופה הראשונה רוב הדברים חדשים לך, אנשים, תפקידים, תחומי אחריות, תהליכים בארגון, הפוליטיקה הארגונית, המנהלים, העובדים, המשרדים, הערכים והחזון המוטמע בארגון ועוד ועוד.בהמשך למאמר הקודם, המדריך לשבוע הראשון בעבודה, הנה שלושה דברים שאפשר לעשות בעבודה החדשה כדי לבסס מעמד וכדי להתחיל ברגל ימין:
 • המדריך לשבוע הראשון שלך בעבודה
  גם אם את או אתה נמצאים עדיין בתקופת חיפוש עבודה, אפשר לשלב בתהליך החיפוש גם הכנה לקראת תחילת עבודה במקום החדש (שיגיע בקרוב).מספר טיפים להתנהלות נכונה בשבוע הראשון שלך בעבודה יעזרו לך להשתלב טוב יותר ונכון יותר במקום העבודה החדש. המאמר נכתב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים כמובן.
 • המטרה - עבודה חדשה
  כשנכנסים לתהליך חיפוש עבודה צריך להגדיר מטרה, המטרה צריכה להיות פשוטה ברמת ההגדרה שלה, כשאת או אתה רואים את המטרה מול העיניים, אין שאלות לגביה. למשל:
 • למה מחפשי עבודה חייבים לחשוב כמו נמלים?
  אז הגעת לסיטואציה שנקראת "בין עבודות", המצב מתחיל בתחושת חידוש וצפייה לבאות, לפעמים גם משולב בלקיחת פסק זמן ופריקת עול. עכשיו כדאי לך להתחיל לחשוב כמו נמלה. כן. נמלה.

כניסה לחשבון